28 Март, 2026

ВСУ се готвят за масирани удари по Крим

ВСУ се готвят за масирани удари по Крим

Бил е свален руски военен самолет Су-25 на Покровско направление

Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) продължават масово да унищожават руските системи за противовъздушна отбрана в Крим, докато се подготвят за бъдещи атаки, подчерта военният експерт Павел Нарожни в коментар за Radio NV, цитиран от "Фокус".

"Виждаме, че голям брой ПВО се унищожават, не се пестят ATACMS, което означава, че ВСУ са изстреляли голям брой от тях. На всяка система има поне един ATACMS. Това, което виждаме в резултат, е, че врагът има малко системи като С-400, от открити данни знаем за 54 единици. Те биват заснемани някъде, на някакъв стратегически важен обект....Всичко това изглежда като подготовка, пресичане на коридор за използване на авиация, която от своя страна ще стреля с крилати ракети“, обясни Нарожни.

Той също така отбеляза, че унищожаването на системите С-300 и С-400 в Крим и Белгородска област на Русия не само е подготовка за бъдещи атаки, но и цели създаване на безопасни условия за цивилното население в Южна Украйна и Харковска област.

"Тези системи се използват не само при поразяване на въздушни цели, но и на земя, но ударите от тях са с много ниска точност, тъй като ракетите нямат системи за насочване срещу наземни цели, става въпрос за 500-1000 метра“, обясни още експертът.

РБК-Украйна съобщава, че ВСУ са свалили руски военен самолет Су-25 на Покровско направление, което остава едно от най-"горещите“ на фронтовата линия. Изданието се позовава на данни от Сухопътните войски на страната.

Допълнителни подробности за свалянето на машината не се привеждат. Но пояснява, че през последното денонощие на Покровско направление руските войски имат загуби в жива сила – ранени и загинали – около 200 военнослужещи.

Сподели:

Коментари (0)

Мащабни протести No Kings в САЩ: Тръмп трябва да си тръгне веднага!

Мащабни протести No Kings в САЩ: Тръмп трябва да си тръгне веднага!

Милиони хора изразиха гнева си срещу това, което възприемат като авторитарен уклон и други форми на жестоко управление, потъпкващо закона.

Зеленски отговори на Рубио: Не съм лъгал никого

Зеленски отговори на Рубио: Не съм лъгал никого

"По-голямата част от айсберга не се вижда, нали? Така че повярвайте ми, аз показах по-малката част", заяви президентът на Украйна.

 Тръмп за принца на Саудитска Арабия: Той не е мислел, че ще целува задника ми

Тръмп за принца на Саудитска Арабия: Той не е мислел, че ще целува задника ми

The New York Times писа, че именно престолонаследникът на Саудитска Арабия убеждавал Тръмп да не прекратява военната операция срещу Иран