3 Април, 2026

ВСУ удари нефтобаза в дълбокия тил на Русия

ВСУ удари нефтобаза в дълбокия тил на Русия

Снимка: Генщаб на ВСУ

"Освен това на територията на ВОТ на Донецка област и Белгородска област на РФ са поразени съсредоточения на жива сила на противника. Загубите се уточняват", - се казва в съобщението

Силите на отбраната нанесоха резултатен удар по нефтобазата "Пензанефтепродукт" в Пензенска област на РФ. Както съобщи Генералният щаб на Въоръжените сили на Украйна, на обекта е регистриран пожар. Мащабите на щетите се уточняват.
Същевременно се отбелязва, че нефтобазата е използвана за осигуряване на руската окупационна армия.

Също така, както съобщиха в Генщаба, е потвърдено поразяването на радиолокационната станция "Подльот" на временно окупираната територия на Автономна република Крим, в района на н.п. Фрунзе.

"Освен това на територията на ВОТ на Донецка област и Белгородска област на РФ са поразени съсредоточения на жива сила на противника. Загубите се уточняват", - се казва в съобщението.

Удари по агресора: последни новини

Както съобщихме, в нощта на 22 януари подразделения на Силите на отбраната на Украйна нанесоха удар по нефтения терминал "Таманнефтегаз" в Краснодарски край, който е използван за осигуряване на руските въоръжени сили.

Също така бяха поразени редица вражески обекти в временно окупирания украински Крим. Регистрирани са попадения в радиолокационните станции "Противник-ГЕ", "Небо-У" и "Небо-М" в различни населени места.

Освен това бяха уточнени резултатите от поразяването на склада за боеприпаси на 101-ва отделна бригада за материално-техническо осигуряване на врага (гр. Дебалцево, ВОТ на Донецка обл.). Там е потвърдено поразяването на склада с последваща мащабна детонация.

Сподели:

Коментари (0)

Генерал Келог разтърси Запада: НАТО се оказа неспособно срещу Иран

Генерал Келог разтърси Запада: НАТО се оказа неспособно срещу Иран

Пенсионираният генерал-лейтенант Кийт Келог критикува алианса като „страхлив“ и предлага нови отбранителни структури с Япония, Австралия, европейски държави и дори Украйна

Бивш външен министър на Иран предложи сделка със САЩ за прекратяване на войната

Бивш външен министър на Иран предложи сделка със САЩ за прекратяване на войната

„Трябва да предложи ограничения върху ядрената си програма и да отвори отново Ормузкия проток в замяна на прекратяване на всички санкции - споразумение, което Вашингтон не би приел преди, но може да приеме сега“, предлага Мохамад Джавад Зариф

WSJ: Иран укрепва отбрана и набира деца в подготовка за сухопътна война

WSJ: Иран укрепва отбрана и набира деца в подготовка за сухопътна война

Техеран мобилизира населението си по начини, по който се стреми да възобнови духа на войната с Ирак през 80-те години на миналия век. Това включват кампании за набиране на милиони иранци, включително деца.