18 Май, 2026

ВСУ удариха с ракети "Фламинго" руска база в Крим

ВСУ удариха с ракети "Фламинго" руска база в Крим

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Анализаторите смятат, че тези ракети ракети и други далекобойни оръжия, използвани от Украйна, могат да тласнат Руската федерация към компромис

Украйна използва крилати ракети "Фламинго“ по време на атака срещу база на ФСБ в Крим, пише Welt, цитиран от "Фокус".

Три ракети са използвани от Украйна по време на атака срещу база на руското вътрешно разузнаване (ФСБ) в северната част на превзетия Крим.

Според експертът по ракетни технологии Фабиан Хофман от университета в Осло, само две от тях са достигнали целта.

Той смята, че една от ракетите е паднала приблизително на 100 метра желаната цел.

"На пръв поглед това не изглежда като много добър резултат. Но като се има предвид, че ударите са оставили кратери с диаметър до петнадесет метра, става ясно: липсата на точност се компенсира от огромна мощност“, пише изданието.

Журналистите смятат, че ракетите "Фламинго“ и други далекобойни оръжия на Украйна могат да тласнат Руската федерация към компромис. Ако Русия не изпълни исканията, Въоръжените сили на Украйна ще могат да атакуват не само енергийни съоръжения, но и фабрики за оръжие и боеприпаси.

Сподели:

Коментари (0)

Съдът в Оукланд отхвърли иска на Илон Мъск срещу OpenAI

Съдът в Оукланд отхвърли иска на Илон Мъск срещу OpenAI

Съдебното жури прие, че претенциите на Мъск погасени по давност, като отхвърли основните аргументи на милиардера

Президентът на Куба: Военна атака на САЩ ще предизвика кървава баня с неизчислими последици

Президентът на Куба: Военна атака на САЩ ще предизвика кървава баня с неизчислими последици

По думите му, Куба „вече е подложена на многостранна агресия от страна на САЩ“

САЩ удължиха с още 30 дни дерогацията за руския петрол

САЩ удължиха с още 30 дни дерогацията за руския петрол

Министерството на финансите на САЩ удължи с 30 дни изключението за руски петролни товари в морето заради кризата в Ормузкия проток и рязкото поскъпване на горивата. Американците вече плащат над 50% по-скъпо гориво спрямо периода преди войната.