Сега по него не могат да се движат тежки коли
В руската Курска област украинските сили нанесоха удари срещу моста край село Кариж, в резултат на което той е понесъл сериозни поражения, предаде Униан.
Кадри от операцията (минута 0:08 на видеото) бяха публикувани от подразделението Khorne Group на 116-а отделна механизирана бригада. Анализаторите от Mil.in.ua, допускат, че е използвана американска реактивна система HIMARS или М270.
Сега по моста не могат да се движат тежки коли, едва преминават леки автомобили.
Село Кариж се намира на брега на река Сейм, на 7 км от украинската граница и на 12 км северозападно от районния център Глушково.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Цивилен кораб е бил ударен в Черно море, има жертва
Според Олег Кипер, председател на военната администрация на Одеска област, вероятно става за поредна руска провокация, насочена към цивилни обекти
Тръмп: Разполагаме с огромни количества боеприпаси, изтичането на предателски явления се разследва
Си Ен Съобщава, че недостигът на далекобойни управляващи ракети и ракети за противовъздушна отбрана е повлиял върху стратегията на САЩ във войната с Ира
Проблеми в корабоплаването и електроснабдяването заради ниските нива на Дунав
В редица критични участъци плавателният път е с намалени дълбочини и ширини, което налага ограничения за корабоплаването и изисква плавателните съдове да се съобразяват с допустимото газене