24 Юни, 2026

ВСУ унищожиха руска военна колона с HIMARS (видео)

ВСУ унищожиха руска военна колона с HIMARS (видео)

Руснаците са се опитвали да избягат

Украинските воини унищожиха руска военна колона със стрелба от HIMARS, съобщи Укринформ.
Видео с последствията от стрелбата беше публикувано от украинските защитници в Telegram-канала "СтратКом ВСУ".

Съобщава се, че колоната се е опитвала да избяга от настъплението на украинските военни, но е била застигната от снарядите на HIMARS.

Взривени са най-малко седем единици военна техника – танкове и система ТОС-1А "Солнцепек".

"Солнцепек" е тежка огнеметна система, която не се среща често на бойното поле.

По последни данни на Генералния щаб на ВСУ, от 24 февруари досега украинските защитници са унищожили 2168 танка, 1269 артилерийски системи, 311 ракетни системи за залпов огън.

Превод Faktor.bg

Сподели:
Финландия започна изграждането на ледоразбивачи за САЩ в Арктика

Финландия започна изграждането на ледоразбивачи за САЩ в Арктика

Доналд Тръмп и властите в Хелзинки обявиха, че американската брегова охрана ще придобие 11 ледоразбивача - 7 от тях ще бъдат построени в Съединените щати, а 4 във Финландия

Зеленски: Русия отслабва отбраната на райони за сметка защитата на Москва и Кримския мост

Зеленски: Русия отслабва отбраната на райони за сметка защитата на Москва и Кримския мост

Украинското разузнаване се е сдобило с вътрешни руски документи, оценяващи последствията от „далекобойните санкции“ на Украйна

Естония стана втората държава в НАТО, която придоби ПВО системата IRIS-T

Естония стана втората държава в НАТО, която придоби ПВО системата IRIS-T

Естония получи първата си система за противовъздушна отбрана IRIS-T

Коментари (0)