20 Декември, 2025

ВСУ вече контролират по-голямата част от Волчанск, врагът се опитва да вкара бойци от "Ахмат"

ВСУ вече контролират по-голямата част от Волчанск, врагът се опитва да вкара бойци от "Ахмат"

"По-голямата част от Волчанск, Харковска област, е под контрола на Въоръжените сили на Украйна, руските войски разширяват периметъра на действия в това направление". Това е съобщил Назар Волошин, говорител на оперативно-стратегическа групировка войски (ОСГВ) "Хортица", предаде Украинская правда. 

"По-голямата част от град Волчанск е под контрола на ВСУ. Те държат противника под огън, нанасят му максимални загуби и се опитват да настъпят, за да освободят всички наши територии."

Волошин също е съобщил, че руснаците увеличават силите си в северната част на Харковска област, прехвърлят допълнителни военни от други направления и "се опитват да преместят части в района на линията на държавната граница и да привлекат войски от въздушнодесантните сили на Русия".

"Има също информация, че врагът следва тактиката на вкарване на блокиращи части от личния състав на частите "Ахмат", е заявил говорителят, като е уточнил, че тези части са разположени в граничната зона с Украйна.
Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Украйна ще изплати заема от 90 млрд. евро, ако Русия плати репарациите за войната си

Зеленски: Украйна ще изплати заема от 90 млрд. евро, ако Русия плати репарациите за войната си

Украинският президент заяви, че европейските лидери са демонстрирали своята сила и почтеност за решението да предаде на Украйна тази сума и че страната му очаква да използва всичките 210 милиарда руски активи

В Турция катастрофира втори дрон за денонощието

В Турция катастрофира втори дрон за денонощието

Властите обвиняват Русия за безпилотен летателен апарат, открит в петък близо до град Измит, на около 30 километра южно от Черно море, където през последните седмици бяха извършени удари по кораби

Ключовият свидетел за "човешкото сафари" в Сараево почина мистериозно

Ключовият свидетел за "човешкото сафари" в Сараево почина мистериозно

След войната Славко Алексич продължава да живее в Босна и дава интервю за сръбската телевизия, в което отрича Вучич да е участвал в снайперска дейност