Това за пореден път обяви шефът на Националния оперативен щаб проф. Венцислав Мутафчийски
За разхлабване на мерките в дни, когато има ескалация на заразените, се говори непрекъснато. Търсят се начини, но всяко охлабване на мерките носят риск за разрастване на заразата. Това обяви по време на сутришния брифинг днес шефът на Националния оперативен щаб проф. Венцислав Мутафчийски.
Той посочи, че най-големите огнищата на заразата са София и Видин, където в „Пирогов“ и Видинската болница са настанени най-много пациенти, поразени от Covid-19.
В Разград, Търговище и Шумен няма нито един позитивен случай на коронавирус. Това се дължи на естествен епидемиологичен процес. В момента, в който заразата влезе в тези градове, там също ще се появят пациенти с коронавирус.
Още от България
Тихи рокади: Иван Демерджиев подмени шефовете на МВР, доведени от тандема Дечев-Кандев
Въпреки оценката, която беше дадена на МВР по време на изборите, сега отново има пренареждане в областните дирекции на силовото министерство
Сигналът за Пеевски влезе в дневния ред на Сметната палата
След като разгледа всички приложени към сигнала данни, институцията трябва да прецени дали има основания да образува производство за проверка на евентуален конфликт на интереси
Опасно горещо време днес, жълт код е обявен за 24 области в страна
Подходящо както за почивка край морето, така и за излети в планините, където единствено може да намерите прохлада