20 Април, 2026

Вучич нарече опонентите си "престъпна банда", която ще разбие

Вучич нарече опонентите си "престъпна банда", която ще разбие

Александър Вучич, снимка: EPA/BGNES

"И някой е казал, че може би по този начин ще го пречупим и по този начин ще унищожим Сърбия. Няма да успеете в нищо от това."

Сръбският президент Александър Вучич разпространи коментар във връзка със зачестяващите упреци срещу него. 

Според Вучич, обвинителният акт по казуса със сградата на бившия Генерален щаб в Белград, който съдържа 116 страници, ще бъде върхът на кариерата му.

„Това наистина би бил върхът на кариерата ми, защото би показало по най-добрия начин как държавата се е разпаднала, как е била отвлечена отвън, какво са ни правили през всичките тези години чрез медийните си платформи, чрез организацията на различни политически партии“, заяви той.

"Вярвам, че нито един човек в тази страна, а и в много други страни, не е бил подложен на такова преследване и тирания, каквито са насочени срещу него и семейството му“, твърди Вучич.

„Не ме обвиняват, защото съм „престъпник“, защото съм „откраднал“ нещо. Не ме преследват, защото съм направил нещо лошо за страната ни. Преследват ме, защото някой е наредил да бъда преследван отвън. И някой е казал, че може би по този начин ще го пречупим и по този начин ще унищожим Сърбия. Няма да успеете в нищо от това. И никога няма да се позова на имунитет и ще спечеля и ще разбия онази престъпна банда, която е мислила да унищожи Сърбия.“ - каза още той. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Веселин Стойнев: Проблемът сега е – можем ли да припознаем в Радев българската Мелони

Веселин Стойнев: Проблемът сега е – можем ли да припознаем в Радев българската Мелони

Моделът Борисов – Пеевски приключи, поне в този вариант. Лошото за ПП-ДП е, че друг то приключи

Макрон вдигна ядрения залог – Москва вече чертае нови цели в Европа

Макрон вдигна ядрения залог – Москва вече чертае нови цели в Европа

По думите на Александър Грушко намеренията на Париж да „разпръсне“ ядрените си сили извън националната територия създават нова стратегическа реалност, която Москва не може да игнорира

В секцията рекордьор в Лондон удължиха изборния ден с още 1 час

В секцията рекордьор в Лондон удължиха изборния ден с още 1 час

В секцията "Палмърс Грийн" в столицата на Великобритания донесоха и нови ролки с машинни бюлетини