17 Декември, 2025

Вучич обяви историческа победа на парламентарните избори в Сърбия

Вучич обяви историческа победа на парламентарните избори в Сърбия

Александър Вучич

Сръбската прогресивна партия побеждава с 63,4%, избирателната активност е близо 60%

Сръбският президент Александър Вучич обяви историческа победа на своята десноцентристка партия на парламентарните избори вчера, с 63,4% от гласовете, предаде Франс прес.

"Признателен съм на народа за тази историческа подкрепа", заяви той пред свои привърженици в централата на сръбската прогресивна партия в Белград. "Ние спечелихме навсякъде, спечелихме и там, където никога не бяхме печелили", каза Вучич, цитиран от АФП.

Сръбската прогресивна партия побеждава на изборите с 63,35%, съобщи на пресконференция снощи в Републиканската избирателна комисия представителят на Републиканското статистическо бюро Миладин Ковачевич, който влиза в нейния състав, предаде ТАСС.

"Обработени са данните от 196 избирателни секции. Активнотта на избирателите е 59,43%. Води Сръбската прогресивна партия с 63,35%, следвана от Социалистическата партия на Сърбия с 10,67% , трета е Сръбската радикална партия с 1,58%", заяви Ковачевич, като допълни, че останалите партии не са преодолели бариерата от 3%.

Председателят на РИК Владимир Димитриевич съобщи, че в хода на гласуването не са били установени сериозни нарушения. "Всички секции затвориха навреме, нямаше данни за сериозни нарушения", каза председателят на комисията, цитиран от ТАСС. 
Сподели:

Коментари (0)

САЩ: Не сме посредник между Скопие и София

САЩ: Не сме посредник между Скопие и София

"Независимо дали преговорите за присъединяване към ЕС са започнали или не, ясно е какво трябва да се направи, за да се изпълнят критериите", заяви американския посланик в РСМ Анджела Агелер  

Война на дронове! Ударът по руска подводница със Sub Sea Baby – това е нова глава на войната

Война на дронове! Ударът по руска подводница със Sub Sea Baby – това е нова глава на войната

"В резултат ще видим и промяна в отбранителната позиция на Русия в обширното пристанище на Новоросийск, разположено в североизточния край на Черно море“, прогнозират анализатори

Шефът на Мосад:  Израел трябва да гарантира, че Иран няма да възобнови ядрената си програма

Шефът на Мосад:  Израел трябва да гарантира, че Иран няма да възобнови ядрената си програма

"Ние носим отговорността да гарантираме, че ядреният проект, който беше тежко увреден, в тясно сътрудничество с американците, никога повече няма да бъде активиран“, каза Барнеа по време на церемония по награждаване на агенти на „Мосад“ в Йерусалим