18 Февруари, 2026

Вучич оправдава Вучевич: Не е виновен за отказа на Фон дер Лайен да се срещне с него

Вучич оправдава Вучевич: Не е виновен за отказа на Фон дер Лайен да се срещне с него

Александър Вучич, снимка: архив

Сърбия успяла "да запази уважението на Путин"

„Премиерът на Сърбия Милош Вучевич не е направил нищо нередно, което да накара председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен да отмени срещата с него.“

Това заяви сръбският президент Александър Вучич в интервю за TV Prva.

Припомняме, по време на посещението си на 25 октомври в Белград Фон дер Лайен отказа разговор с Вучевич, заради негова по-ранна среща с руския министър на икономиката Михаил Решетников.

Вучич изтъкна, че със своята "независима външна политика" Сърбия е успяла да запази уважението на руския президент Владимир Путин, въпреки че той (Вучич – бел.ред.) не отиде на срещата на върха на БРИКС в Казан. Сръбският президент твърди, че се ползва и с уважението на самата Урсула фон дер Лайен.

„В Сърбия политиката не се променя за една нощ в един бар. Сърбия върви по европейския път и запазва приятелството си с Руската федерация, а с Китай има отлични отношения.“ - похвали се сръбският държавен глава. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Foreign Affairs: Армията на САЩ трябва да се учи от ВСУ още сега

Foreign Affairs: Армията на САЩ трябва да се учи от ВСУ още сега

Авторите подчертават, че досега не е имало война с толкова широко и ефективно използване на спътници, автономни системи, изкуствен интелект и друго търговски достъпно оборудване.

 Зеленски: Украинският народ ще отхвърли мирно споразумение, което предвижда едностранно изтегляне на Украйна от Донбас

Зеленски: Украинският народ ще отхвърли мирно споразумение, което предвижда едностранно изтегляне на Украйна от Донбас

„Русия трябва да изтегли своите войски на същото разстояние – това са условията за изтегляне на ВСУ", заяви той

 "Логистични затруднения" отложиха  явяване на Мадуро пред съда

"Логистични затруднения" отложиха явяване на Мадуро пред съда

При първата си поява в съда на 5 януари, два дни след задържането му при военна операция на САЩ във Венецуела, 63-годишният бивши диктатор заяви, че е невинен