22 Юли, 2026

Вучич: Смятам да подам оставка, обмислям да се кандидатирам за премиер

Александър Вучич, снимка: EPA/BGNES

„Започнах да събирам книгите си от президентството - попитах приятели кой може да приеме около 500 книги"

Сръбският президент Александър Вучич заяви, че смята да подаде оставка преди обявените предсрочни избори, които според него може да се проведат след три-четири месеца, а може би още през лятото.

В интервю за Радио Белград той посочи, че това няма да бъде изненада за никого, като добяви, че не става въпрос за съкращаване на мандата, а за доброволна оставка.

„Започнах да събирам книгите си от президентството. Попитах приятели кой може да приеме около 500 книги, а 1200-те, които получих като подарък по време на мандата си, ще даря на някоя институция. Все още обмислям на коя.“ - каза още Вучич.

Той допълни, че всеки ден обмисля възможността сам да се кандидатира за министър-председател, както и кой да бъде кандидатът на управляващите за президентския пост.

„Това ще бъде човек, който е по-отговорен, ще си позволя да кажа - и по-образован, по-енергичен и човек, който знае какво е държавата. Със сигурност ще бъде по-образован от техните двама кандидати - ректора Владан Джокич и баскетболиста Деян Бодирога.“ - твърди Вучич. /БГНЕС

Сподели:
Зеленски: Новият главнокомандващ на ВСУ е генерал-майор Михаило Драпатий

Зеленски: Новият главнокомандващ на ВСУ е генерал-майор Михаило Драпатий

Той е сред най-младите украински генерали, преминали през всички етапи на войната с Русия още от 2014 г. Президентът благодари на ген. Сирски за защитата на Киев, Харковската контранастъпателна операция, операцията в Курска област и цялостния му принос за отбраната на Украйна

Тръмп: САЩ ще подкрепят Ливан, държава, която десетилетия беше третирана несправедливо

Тръмп: САЩ ще подкрепят Ливан, държава, която десетилетия беше третирана несправедливо

Асошиейтед прес отбелязва, че това е първата среща между Жозеф Аун и американски президент, както и първото посещение на ливански държавен глава в Белия дом от 2009 година

Кремъл се опитва да спаси Москва от недостиг на бензин и дизелово гориво

Кремъл се опитва да спаси Москва от недостиг на бензин и дизелово гориво

Московска област потребява около 6 милиона тона бензин годишно. За да покрие това търсене, Русия е започнала и внос на горива от Индия.

Коментари (0)