27 Февруари, 2026

Вучич предизвика вълна от възмущение в социалните мрежи с ПР-кампания за пострадалите от Кочани

Вучич предизвика вълна от възмущение в социалните мрежи с ПР-кампания за пострадалите от Кочани

Снимка: БГНЕС

Изпратихме ранените да ги лекувате, а не да си правите ПР. Срам и позор, реагират гневните граждани на Сърбия

Снимките на сръбския президент Александър Вучич с пострадалите при пожара в дискотеката в Кочани предизвикаха вълна от възмущение в социалните мрежи, както в самата Сърбия, така и в Северна Македония.

Вучич публикува в личния си профил снимки как е посетил пострадалите при пожара в дискотека в Северна Македония, които са изпратени на лечение в Белград.

"За нас трагедията в Кочани е все едно станала някъде у нас. Вярвам, че ще можем да помогнем на тези хора, които дойдоха с ужасно тежки наранявания. Ние сме на разположение на нашите македонски братя и приятели и сме готови да приемем повече пациенти, защото имаме първокласни болници", написа Вучич в Инстаграм и добави: "На македонския народ няма да му е лесно и ние винаги ще бъдем с него, както и той беше с нас."

Вучич вкара в една от стаите с тежко пострадал младеж над 20 репортери, фоторепортери и оператори.

Най-честите коментари в социалните мрежи по повод ПР-кампанията на Вучич с пострадалите е: ърбия БГНЕС 

Сподели:

Коментари (0)

МВФ одобри заем за Украйна от 8,1 млрд. долара, отпуска първия транш

МВФ одобри заем за Украйна от 8,1 млрд. долара, отпуска първия транш

Изпълнителният съвет на Фонда подписа новата програма във Вашингтон на 26 февруари. Киев ще получава финансова подкрепа от фонда на траншове до 2029 г.

Унизително поражение за Стармър, Зелените превзеха крепост на лейбъристите

Унизително поражение за Стармър, Зелените превзеха крепост на лейбъристите

Загубата подчертава още по-ярко разпадането на двуполюсния модел в британската политика

Италия оспори климатичната политика на ЕС: Поиска замразяване цените на емисиите

Италия оспори климатичната политика на ЕС: Поиска замразяване цените на емисиите

„Механизмът на Системата за търговия с емисии в сегашния ѝ вид не е нищо повече от данък върху енергоемките компании. Необходимо е съществено преразглеждане"