Заради гласуването на резолюцията за Сребреница
Сръбският президент Александър Вучич заяви, че е засегнат от гласуването на резолюцията за Сребреница от страна на РС Македония в Общото събрание на ООН.
След завръщането си от Ню Йорк, където беше приета Резолюцията за международния ден в памет на геноцида в Сребреница и осъждане на отричането на геноцида и възхвалата на военнопрестъпниците, Вучич каза пред телевизия Първа, че е засегнат повече от отношението на Скопие, независимо от предишното правителство, отколкото гласуването на Черна гора
„Отношението на Северна Македония не е справедливо, защото ми се струва, че аз инвестирах най-много в отношенията с македонските братя и те винаги ще бъдат наши братя. Оказа се, че Гърция (която се въздържа) има по-здрав гръбнак от Северна Македония и това е така, независимо дали ни харесва или не." - каза Вучич. Той заяви, че гласуването на Черна гора за резолюцията "дори не го е засегнало". /БГНЕС
Още от Свят
Фицо отказва да участва в новия военен заем на НАТО за Украйна, повтаря аргументите на Радев
Повод за острата реакция на Фицо станаха подготвяните за срещата на върха (7–8 юли 2026 г.) планове на Алианса за нов мащабен пакет за военна помощ на обща стойност 70 милиарда евро ($79,5 милиарда)
Трагедията във Венецуела: По чудо спасиха 9-месечно бебе и майка му, оцелели под руините
До момента в спасителните операции са се включили повече от 1600 чуждестранни спасители, а жертвите са надхвърлили 1400 души
Безсънна нощ в Украйна: След руска атака с 142 дрона и 8 ракети пламнаха пожари, двама пострадаха
Украинската противовъздушна отбрана е успяла да свали или неутрализира всички балистични ракети, една от противокорабните ракети и 125 дрона