На 9 май той ще участва в Москва, заедно със сръбски войски, в честването на 80-годишнината от победата над хитлеристка Германия
Някои световни лидери са общували тайно с Владимир Путин, заяви сръбският президент Александър Вучич, цитиран от в. „Политика“.
„Не съм виждал Путин от три години. И много от тях тайно са разговаряли с него, а аз познавам поне двама световни лидери, които тайно са разговаряли с него.“ - твърди Вучич.
Сръбският държавен глава посочи, че срещата му с Путин на 9 май ще бъде първата от 3 и половина години насам.
„Това означава, че ние сме много честни, много справедливи и много верни на думата си. Правим това, което казваме, което не винаги е това, което правят другите.“ - отбеляза Вучич.
На 7 март в телефонен разговор с руския президент Вучич потвърди, че ще присъства на честването на 80-годишнината от победата над нацистка Германия и че ще изпрати сръбски войски за участие в парада. /БГНЕС
Още от Свят
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“
"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация
Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната
Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.
Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ
Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.