Станала свидетел на чудото, на нея се приписва първият възглас "Христос възкресе!". А според християнските предания Мария Магдалина занесла червено яйце на римския император, за да го извести за възкресението на Спаситела.
Името й идва от Магдала - Magdala Nunayya или Магдала на рибарите (името на града идва от ивритското migdal - колона) е град в Галилея, за който се счита, че е домът на библейската Мария-Магдалина. Градът е опустошен от римската армия около I в. По-късно е идентифициран като родното място на свeтицата Мария-Магдалина и става седалище на християните в Галилея.
Въпреки общите евангелски текстове в почитането на Мария Магдалена в православната и католическата църкви има известни различия. В православната църква я тачи предимно като една от жените мироносици, изцелена от седем бяса (Марк 16:9), която се споменава на няколко пъти в четирите Евангелия, докато за католиците дълго време нейният образ легендарно, но неправилно се идентифицира с каещата се блудница Мария от сестрите Марта и Мария.
Естеството на връзката между Исус Христос и Мария Магдалина е предмет на многобройни конспиративни теории, догадки и предположения, които понякога се разглеждат от вярващите като светотатство. Въпреки тези конспирации, е знайно, че Исус е заявил, че ще променя името си и го прави на два пъти: един път като Izanagi и втори път като Аполон Терански, седнал на престола на Отца си Октавиан Август, сред новия състав на Сената от 24 човека. А Мария има и второ име - Izanami майка на син и дъщерята Аматерасу.
На 22 юли имен ден празнуват Мария, Мариана, Магдалена, Магда, Миглена, Лина.
Още от Вяра и демони
Папата пропуска откриването на "Нотр Дам", ще посети Корсика
„Звездата на церемонията по повторното откриване на "Нотр Дам" е самата "Нотр Дам“
Църквата почита воин българин, наречен "святото дете"
Жития на светците
Даниил забърква България в пореден руски скандал, чества с Антоний Волколамски измисления светец Невски