Димитър Добрев имал идеята да покаже сериозността на проблема с корупцията, но вместо това подчинените му подали сигнал срещу него
Регионалният директор на Автомобилната администрация в Пазарджик Владимир Добрев е бил освободен от длъжност.
Припомняме, че той заведе свои служители в клуба на местния затвор, където проведе обичайния инструктаж. Вместо да си вземат поука обаче подчинените му подават сигнал срещу него.
"Имаше служител на ДАИ в затвора. Имаше задържани изпълнителни директори и после пуснати. Именно за това заведох служителите на ДАИ в пазарджишкия затвор", обясни по Би Ти Ви бившият директор Добрев.
"Исках да проведа на служителите инструктаж в клуба на затвора. Така исках да им обърна внимание, че проблемът с корупцията е голям. Служителката, която е пуснала сигнала срещу мен, не е трябвало да идва с нас", казва той и допълни: "Проблемите ми дойдоха след посещението ми там. Започнаха проверки и ми предложиха да си тръгна по взаимно съгласие", разказва Добрев за това как е загубил работата си.
Още от България
Радев от срещата на НАТО: България ще подкрепя финансово Украйна
Страната ни се превръща във важен фактор на стабилност в критичния и стратегически важен за Алианса Черноморски регион, коментира премиерът
Мартин Владимиров: „Боташ“ трябва да стане част от вертикалния газов коридор от Гърция към Европа и Украйна
България има изключителна възможност. Турция е най-големият регионален енергиен хъб в региона и страната ни може в бъдеще да се превърне в този транзитен хъб, за който така сме си мечтали от толкова години, смята енергийният експерт от Центъра за изследване на демокрацията.
Парламентът избира председател на Държавна агенция „Разузнаване“
В предложения дневен ред на парламента за тази седмица е включен и проект на решение за приемане на процедурни правила за условията и реда за предлагане на кандидат за председател на Държавна агенция „Национална сигурност“, изслушването му в Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред, както и процедурата за избирането му от Народното събрание