15 Май, 2026

Взрив в химически завод в Испания, има загинали

Взрив в химически завод в Испания, има загинали

Движението на влаковете в района е спряно

Поне един човек е загинал и шестима са ранени при взрив в химически завод в Североизточна Испания, предадоха ТАСС и Ройтерс, като се позоваха на местни медии.

Мощната експлозия отекнала на територията на индустриална зона в провинция Тарагона, част от област Каталуния. Според в. "Мундо" взривът избухнал в химически завод в селището Ла Канонха, близо до пристанищния град Тарагона.

Жителите на Тарагона, град с население от 800 000 души, и на близките селища бяха призовани да не отварят вратите и прозорците и да останат по домовете си.

На мястото на инцидента работят екипи на пожарната. Движението на влаковете в района е спряно.
Сподели:

Коментари (0)

Андрей Пионтковски: Какво очаква Русия на финала?

Андрей Пионтковски: Какво очаква Русия на финала?

Пропагандистите на режима вече открито крещят, че Русия губи. Те фактически искат от Путин примирие по линията на фронта.

Украйна освободи от руска окупация Одрадне и околните райони в Харковско

Украйна освободи от руска окупация Одрадне и околните райони в Харковско

Подразделения на 129-та отделна тежка механизирана бригада извършиха щурмови операции, нанесоха огневи щети на противника и го прогониха от горски пояси, укрепени позиции и опорни пунктове

Руският доброволчески корпус: На кремълския диктатор Владимир Путин му остават два варианта

Руският доброволчески корпус: На кремълския диктатор Владимир Путин му остават два варианта

Представителят на РДК изрази мнение, че режимът на Путин първоначално е имал голям запас от устойчивост благодарение на историческото наследство и икономическите ресурси, но този запас постепенно се изчерпва