17 Март, 2026

Взривът в сградата на посолството ни в Черна гора е бил умишлен

Взривът в сградата на посолството ни в Черна гора е бил умишлен

Стъклените стени в интериора са станали на сол

Умишлен взрив, заложен от конкуренти в ресторанта на първия етаж на сградата, в която е българското посолство в Подгорица - това е основната версия, по която работи полицията в Черна гора. Заведението  е едно от най-добрите в града и затова силите на реда допускат, че става въпрос за професионална конкуренция.

В сградата, която е в центъра на града, са разположени и офиси на турската Зират банк, на местната Медиагруп и на строителната компания - собственик на зданието. Стъклените стени, които изобилстват в интериора му, са станали на сол. 

Към 4 часа сутринта в дома на посланика ни Меглена Плугчиева се е задействала алармената инсталация на посолството. В него не е имало служители, така че никой не е пострадал.

Посолството ни няма да плаща за нанесените щети, каза пред "24 часа" посланик Плугчиева. Тя е разговаряла със собственика на сградата и той е казал, че поема всички ремонти за своя сметка.
Сподели:

Коментари (0)

Борисов готви знакови кметове на ГЕРБ за ролята на Цветанов (Видео)

Борисов готви знакови кметове на ГЕРБ за ролята на Цветанов (Видео)

Лидерът на ГЕРБ обмисля нова длъжност за успешните си кметове Димитър Николов и Живко Тодоров

Детекторът на лъжата влиза в МВР: полиграфът става задължителен за шефските постове

Детекторът на лъжата влиза в МВР: полиграфът става задължителен за шефските постове

Изследването с полиграф е предвидено като "допълнителен оценъчен елемент" и няма "елиминаторен характер" в конкурсната процедура

Да, България подаде сигнал за потенциални купувачи на гласове в цяла България

Да, България подаде сигнал за потенциални купувачи на гласове в цяла България

Списъците подробно описват лицата по отделните области на страната с техните собствени и фамилни имена, както и с прякорите, с които са познати в обществото