19 Март, 2026

Взривиха колата на офицер от ГРУ в Москва

Взривиха колата на офицер от ГРУ в Москва

Андрей Торгашев

Андрей Торгашев е заместник-началник на управлението за спътникови връзки

Автомобил Toyota Land Cruiser на офицер от Главното разузнавателно управление на Министерството на отбраната на Русия е избухнала тази сутрин на паркинг на улица в Москва.

Както пише "Коммерсанть" тротиловият еквивалент на взривното устройство е бил половин килограм.

Изданието отбелязва, че въпреки факта, че 49-годишният майор Андрей Торгашев е служил във военното разузнаване, информация за него е публикувана в интернет много преди опита за убийство. Това може да е помогнало на нападателите да изберат жертва.

Той е в критично състояние в болница, двата крака са откъснати от бомбата, поставена под шофьорската седалка на джипа. Пострадала е и съпругата му. Те са хоспитализирани в Боткинската болница.

Във връзка със самоличността на жертвата се разследва и версия, свързана с действията на украинските спецслужби и техните агенти.

Сподели:

Коментари (0)

Пропагандист на Кремъл взриви руснаците: Путин е военен престъпник и крадец

Пропагандист на Кремъл взриви руснаците: Путин е военен престъпник и крадец

Иля Ремесло подкрепяше войната срещу Украйна, но се разочарова от Путин. За последен път толкова открито диктаторът в Русия беше критикуван от Игор Гиркин-Стрелков и Алексей Навални.

Моджтаба Хаменей: Убийците на Лариджани ще платят цената

Моджтаба Хаменей: Убийците на Лариджани ще платят цената

"Без никакво съмнение убийството на една такава личност говори за нейната значимост", се казва в изявлението на върховния лидер на Иран

САЩ и Израел удариха най-голямото газово находище в света,  Иран обеща да отговори на атаката

САЩ и Израел удариха най-голямото газово находище в света, Иран обеща да отговори на атаката

То играе решаваща роля за снабдяването на Иран с газ и има съществено значение за световния газов пазар