Движението по столичния булевард "Цариградско шосе" ще бъде спряно час около 8.30 часа сутринта
Взривяват високата част на недостроената сграда на ИПК „Родина“ на „Цариградско шосе” в София между 9 и 10 часа сутринта. За целта час по-рано движението по основния столичен булевард ще бъде спряно и пренасочено.
За контролирания взрив и организацията по провеждането му са издадени всички необходими разрешителни. Всички живущи в района са предупредени. На място ще има пожарни и линейки.
Конструкцията на сградата от 17 етажа ще бъде разрушена чрез взривно вещество с дистанционен механизъм. Технологията е съвременна и се използва при взривяване на стоманенобетонни сгради в цял свят. Осигурена е и максимална безопасност на периметъра около сградата. Изградена е защита от полиетилен, телени мрежи, както и защитни диги от трошен бетон.
Теренът с емблематичната недостроена сграда е около 60 декара и е собственост на фирмата „Изток Плаза“ на д-р Михаил Тиков, който е собственик и на най-голямата група частни лечебни заведения в страната „Булфарма“.
Още от Улицата
Важна информация за участниците във възпоменанието на концлагера "Белене"
Участието в събитието е свободно и напълно безплатно, като за него не се заплащат никакви такси или услуги на гидове
Велизар Шаламанов: Ген. Русев няма качества да подаде сам оставка, вероятно ще го издигнат за шеф на отбраната
Преди 7 години платихме първите самолети Ф-16, но от тогава българските ВВС не могат да подготвят инфраструктурата за да ги приемат на летището на Трета авиобаза, както и подготвят необходните 12 пилоти, които да летят на тези натовски самолети. Причината е, че няма желание, защото това ще сложи край на руското влияние в армията, казва експертът
СОС ще се опита да си върне историческата къпалня "Мария Луиза" в Борисовата градина
Комплексът е затворен от 2006 г., след като е апортиран в смесеното дружество „Парк Мария Луиза“ АД, в което две дружества притежават 59% от дяловете, докато останалата част е собственост на общинското дружество „Софийски имоти“ ЕАД