12 Февруари, 2026

WSJ: Федерални агенти застреляха още един човек в Минеаполис

WSJ: Федерални агенти застреляха още един човек в Минеаполис

Снимката е илюстративна: EPA/BGNES

В петък хиляди жители на Минесота протестираха при температури под нулата срещу засилването на имиграционните правоприлагащи мерки

Федерални служители са простреляли човек в Минеаполис в събота сутринта, съобщи губернаторът на Минесота Тим Уолц

Демократът Уолц не предостави подробности за стрелбата, предаде Wall Street Journal. Той заяви в социалните медии, че е във връзка с Белия дом и призова за прекратяване на репресиите срещу имиграцията в щата.

„Президентът трябва да прекрати тази операция. Да изтегли хилядите насилствени, необучени служители от Минесота. Още сега“, каза Уолц.

Служител от Министерството на вътрешната сигурност заяви, че лицето е имало огнестрелно оръжие, но не предостави допълнителни подробности за инцидента.

В Минеаполис избухнаха протести, след като федерален служител по имиграцията застреля смъртоносно 37-годишна американка Рене Гуд в Минеаполис по-рано този месец.

В петък хиляди жители на Минесота протестираха при температури под нулата срещу засилването на имиграционните правоприлагащи мерки.

В отделна демонстрация този ден 100 лица бяха арестувани на международното летище Минеаполис-Сейнт Пол, където те твърдяха, че самолети извозват задържани мигранти от щата като част от операцията на ICE.

Превод: Faktor.bg

 

 

Сподели:

Коментари (0)

Президентът на Полша: Не бързам да сядам на масата с престъпника Путин

Президентът на Полша: Не бързам да сядам на масата с престъпника Путин

„Отговорих, че ще седна на масата с когото и да било, ако това се налага от интересите на Република Полша“, заяви той

Сърбия се присъедини към санкциите на ЕС срещу няколко страни - не и срещу Русия и Беларус

Сърбия се присъедини към санкциите на ЕС срещу няколко страни - не и срещу Русия и Беларус

От всяка държава кандидатка се очаква да хармонизира външната и отбранителната си политика с тази на ЕС - трябва да бъде постигнато пълно съответствие към момента на присъединяването

 Йотова отива на Мюнхенската конференция по сигурността, предстои разговор с Коща

Йотова отива на Мюнхенската конференция по сигурността, предстои разговор с Коща

Тя ще се срещне и с Николай Младенов - върховен изпълнителен представител за Газа на Съвета за мир, създаден по инициатива на президента на САЩ Доналд Тръмп