7 Декември, 2025

Янаки Стоилов се изненадал от кандидатурата на Анастас Герджиков и оставката на Лозан Панов

Янаки Стоилов се изненадал от кандидатурата на Анастас Герджиков и оставката на Лозан Панов

Янаки Стоилов, снимка: БГНЕС

Служебният министър на правосъдието Янаки Стоилов коментира, че е изненадан от решението на проф. Анастас Герджиков да се впусне в битката за "Дондуков" 2. По думите му до този момент Герджиков е странял от политиката.

„Проф. Герджиков е утвърден учен и преподавател. Сега той ще бъде оценяван като политик. Основаната дилема на предстоящите избори е дали да бъдем „за” премахване на сегашния порочен модел на управление или за неговото запазване. Всеки, който призовава за обединение на партии и хора, трябва да попита дали мнозинството от българските граждани са съгласни да се обединят с олигархията”, поясни Стоилов пред Нова ТВ

На въпрос дали Лозан Панов е подал оставка, тъй като има информация, че именно той е възможната кандидатура на „Демократична България” за президент, Стоилов заяви следното: „Той няма как да я подаде, тъй като това може да стане най-рано другата седмица. Не мисля, че Темида ще забави гласуването. По-добре щеше да той да води борбата за промяна на съдебната система до изтичане на мандата му, но това е негова преценка”. В Бюрото за защита на свидетелите няма напрежение и кадрови проблеми, увери министърът на правосъдието.
Сподели:

Коментари (0)

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

"Подготвени са два влекача, които са готови да отидат и да го изтеглят на вече съвсем безопасно място. И разбира се, да се види какво превозва този кораб."

Турски влекач е изтеглил кораба от руския сенчест флот до акваторията на България

Турски влекач е изтеглил кораба от руския сенчест флот до акваторията на България

Трети ден танкерът "Кайрос" остава блокиран край Ахтопол.

Стачки в Гърция: Може да има затруднения с движението през границата

Стачки в Гърция: Може да има затруднения с движението през границата

На границата с Турция трафикът е интензивен на ГКПП "Капитан Андреево" и на ГКПП Лесово - на изход, за товарни автомобили.