68-годишният Хирохито Миягава се отървал само с няколко одрасквания
Безстрашен японец успя да отблъсне мечешка атака с хватки от карате, съобщи телевизионният канал „Фуджи”, цитиран от Канал3.
68-годишният Хирохито Миягава работел в градината си в планината, когато неочаквано го нападнала мечка. Миягава, който активно спортува и оглавява клуба по карате в град Фуефуки, не се уплашил и нанесъл няколко удара с крака на нападателя.
„Почувствах, че има някой зад мен, а като се обърнах, видях мечката. Тя стоеше на задните си крака и беше готова за нападение. Първо я ударих с крак в корема, после нанесох удар в гърдите, това даде резултат и мечката наведе глава. Тогава нанесох още един удар с крак. Мечката избяга в планината”, разказа Миягава.
Животното успяло да издере каратиста, но раните му не са дълбоки.
В края на юли в префектура Яманаси са постъпили 83 съобщения за мечки в околностите на жилищни райони.
Мечки, които слизат към селищата и нападат хора не са рядкост в Япония. Всяка година има повече от 100 случая на нападения на мечки срещу хора. Най-често това се случва през май и октомври, а десетина нападения завършват фатално.
През май т.г. в префектура Акита мечка рани смъртоносно жена, която събирала билки в планината. През миналата година в тази префектура имаше 4 смъртоносни мечешки нападения.
Още от Смотаняци
"Президентът на народа" наднича зад президента на статуквото и олигархията, редом до руското знаме
Снимки от честванията на връх Шипка с двама кандидати за "Дондуков" 2 предизвикаха бурни реакции в социалните мрежи
В разгара на лятото БНТ пожелаха на българите „весела Коледа“
Шега или неволна грешка е изцепката на синоптика Владимир Ковачев, възпитаник на НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“
Радев предлага за орден „Стара планина“ русофилката Нешка Робева, която вижда бъдещето на България на Изток
Забележителен парадокс: България връчва най-високото си отличие на човек със заслуги към българския спорт, но оставащ дълбоко привързана към Русия, която за нея е духовен център и водач на православния свят