19 Август, 2026

Ясен Тодоров знаел кой стои зад протестите срещу Иван Гешев

Ясен Тодоров знаел кой стои зад протестите срещу Иван Гешев
Ясен Тодоров

Поведението на протестиращите е шизофренно, заяви следователят

Поведението на протестиращите срещу избора на Иван Гешев според мен е шизофренно, заяви в предаването "Офанзива" по Канал 3 следователят Ясен Тодоров. 

"Не можеш да претендираш, че си за демокрация и върховенство на закона и да използваш средства и уличен натиск срещу абсолютно законово-регламентирани процедури, извършвани от законово-регламентирани органи", поясни той. 
 
"Аз не знам кои точно хора участват в тези протести, какви групички, но в крайна сметка каква е ситуацията? Имаме законно избран парламент, законодателна власт, правителство, имаме законно избрани органи на съдебната власт, включително ВСС и ръководители в отделните органи на съдебната власт. И някакви група хора, които са се опитвали да влязат в различни по тип избори, по никакъв начин не са стигнали до властта, не са получили доверието на българските граждани използват нерегламентирани, извън парламентарни средства, за да се докопат до властта и всъщност да свалят от власт законно избраните органи.", каза следователят.
 
"Това го видяхме и в изтекло видео в медиите, че всъщност тези протести са организирани, те по никакъв начин не са спонтанни, дали са платени по някакъв начин, това аз не мога да кажа, но организация при всички случаи има. Видно е, че тази организация идва от кръг от лица, които имат проблеми с правосъдието. Тук големият парадокс е, че на един площад се събират хора, които казват ние сме за върховенство на закона и редом до тях са хора, които имат проблеми със закона. И всички искат едно и също нещо, да махнем ръководството на прокуратурата. Аз не чух нито един професионален аргумент срещу кандидатурата, срещу която те протестират, аргументите са чисто политически", категоричен е Тодоров. 
Сподели:
Още 4 кандидатури за ВСС: бившият зам.-шеф на ВКС Евгений Стайков и трима прокурори

Още 4 кандидатури за ВСС: бившият зам.-шеф на ВКС Евгений Стайков и трима прокурори

Според правилата за избор на членове на ВСС от парламентарната квота от 1 до 21 август всяко физическо или юридическо лице, институция или организация, може да предложи кандидатури на депутатит

Турция разследва за милиарди религиозна общност, основана от силистренец! Иззеха 200 кг златни кюлчета

Турция разследва за милиарди религиозна общност, основана от силистренец! Иззеха 200 кг златни кюлчета

Финансови операции са установени и с контрагенти в САЩ, Израел, Узбекистан, Индия, Казахстан, Мароко, Испания, Великобритания, Йордания, Босна и Херцеговина, Шри Ланка, Индонезия, Германия и Албания.

 ГДБОП: Спирането на Zamunda, ArenaBG и Zelka извади България от Списък 301 на САЩ

ГДБОП: Спирането на Zamunda, ArenaBG и Zelka извади България от Списък 301 на САЩ

Новите тенденции са свързани с „пране“ на трафик онлайн, казва ръководителят на Алианса за борба с аудиовизуалното пиратство Мируна Херовану

Коментари (0)