29 Април, 2026

Русифили ще скандират утре на "Копринка": Европа е по-силна с Русия!

Русифили ще скандират утре на "Копринка": Европа е по-силна с Русия!

В събота край стената на яз. "Копринка " до Казанлък ще се проведе 15-ия събор на русофилите в България . Тази година събитието е посветено на 140 г. от края на Руско-турската освободителна война и ще мине под мотото "Европа е по силна с Русия".

Началото на събора край яз. "Копринка " е още от сутринта. По традиция ще има поклонение пред Паметника на свободата на връх Шипка от 9 до 10 ч. След това продължава с богата културна програма, която  включва български и руски музиканти и певци. Ще бъдат представени и лауреатите на Националния конкурс на руската поезия, песен и танц, организиран с подкрепата на министерството на образованието. Ще има и награди за победителите от международния конкурс за детска рисунка "Обичам моята родина" в 13 ч.

Очаква се да бъде обявена инициативата от Ливадийския форум в Ялта от юни.

Проблемът на русофилския събор на яз."Копринка" е, че през последните години се превръща в пропагандна сцена срещу САЩ, Европейския съюз и НАТО. Демонстративно участниците в него развяват руски знамена, носят тениски с ликовете на Сталин, Ленин, Путин и надписи "СССР". Преди две години именно от събора на яз."Копринка" стартира неофициално и кандидат-президентската кампания на Румен Радев. Тогава в близост до него и до лидера на БСП Корнелия Нинова путинофили гориха знамената на ЕС и НАТО и скандираха "България вън от ЕС и НАТО".

Сподели:

Коментари (0)

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Божидар Божанов увери, че са положили всички усилия

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

"И в Европа сме в две различни семейства"

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

На влизане на срещата съпредседателят на "Да, България" Ивайло Мирчев заяви, че е изключително важно ПП и ДБ да съставят единна парламентарна група, за да противодействат на концентрацията на власт