27 Август, 2026

Йордан Цонев: Санитарен кордон от партия, която чрез ала-бала прави процентите си от 8 на 26? Не!

Йордан Цонев

Той отхвърли обвиненията в изборни нарушения - партията е имала 30 листи, всяка от които е провеждала средно по пет събития на ден

Народният представител от „Движение за права и свободи-Ново начало“ Йордан Цонев заяви, че не приема налагането на „санитарен кордон“ от уличена в корупция партия като ПП.    

„Ако ви кажа, че не ни притеснява (санитарният кордон – б.р.), ще бъде много самохвално. Щяхме да сме  притеснени ако идваше от политическа сила или политици,  които имат авторитет. А идва от хора, омазани в корупция до шия – митнитци, документни престъпления, клетвени декларации, незаконни арести и какво ли още не – говоря за „Продължаваме промяната“.  Да правиш санитарен кордон на когото и да било, когато над теб тегнат толкова сериозни доказателства за много тежка корупция, не е сериозно.“  - коментира той пред Нова ТВ.

„Санитарен кордон, който се опитват да наложат за изборни нарушения – от партия, която призна в запис (и каза „да, записът е наш“), че са правили ала-бала с машините и че от 8% („знаетe, 7-8% е нашият електорат“) - станаха 26%? От такава партия санитарен кордон за изборни нарушения – не!“ – каза още Цонев.

Той отхвърли обвиненията в изборни нарушения, като посочи че партията е имала 30 листи, всяка от които е провеждала средно по пет събития на ден. Той е категоричен, че избирателите са припознали ДПС-НН. 

„Открихме кампанията във Варна с 800 души“, посочи Цонев, като отбеляза, че няма как присъствието на толкова хора да е платено. 

Сподели:
Радостин Василев: Йотова за нищо на света не трябва да бъде избрана за президент, тя е секретарка на Радев

Радостин Василев: Йотова за нищо на света не трябва да бъде избрана за президент, тя е секретарка на Радев

Обявяване на кандидатурата ми за президент е като прелюдия към обединение. Иска ми се да седна в всички кандидати на дебат, но това не може да се случи

Слънчево, на места горещо време, летни бури връхлитат морето

Слънчево, на места горещо време, летни бури връхлитат морето

Купесто дъждовна облачност ще има в планините и в три области в Източна България

Илия Лазаров: ПП и ДБ дори не искат Гюров за президент - той е марионетка, Румяна Бъчварова управляваше държавата

Илия Лазаров: ПП и ДБ дори не искат Гюров за президент - той е марионетка, Румяна Бъчварова управляваше държавата

"Гюров е подставено лице и с него кукловодите искат да направят нов проект, защото "Да, България" фалира"

Коментари (0)