19 Август, 2026

Йорданка Фандъкова: Мерките в София не са достатъчно строги

Йорданка Фандъкова: Мерките в София не са достатъчно строги
Йорданка Фандъкова

Столичният кмет Йорданка Фандъкова защити решението на местната власт за затварянето на нощните заведения в София за две седмици като мярка срещу разпространението на коронавируса. Фандъкова се обяви за диалог с бранша, който по-рано поиска нейната оставка.

“Надявам се на диалог, зам.-кметът Барбалов има тази задача. Да подчертая, че за разлика от ресторантите и кафенетата, където има обективна възможност да се спазва дистанция, в нощните клубове и барове такава възможност няма“, заяви Фандъкова. Този следобед се проведе национална среща на собствениците на заведения, на която браншът трябва да реши какви действия ще предприеме, след като част от дискотеките и нощните клубове в различни градове бяха затворени.

"Разговарях с проф. Николай Витанов вчера. Той обеща да приложи своя модел към данните за града и да ни дава информация  за тенденциите и перспективите пред града, за да може да взимаме по-бързо решение за нови мерки", каза Фандъкова.

"Мерките в София още не са достатъчно строги. Важно е да знаем, че от всеки от нас зависи какви ще бъдат. Призовахме студентите да преминат на онлайн обучение. Вчера министърът на образованието даде такава възможност и на директорите на училища. Днес на щаба ще коментираме няколко теми - да дадем по-точни указания на директорите, защото те не са лекари. Според членовете на медицинския съвет, който сформирах, подходът за преминаване към онлайн обучение в училищата трябва да е като този при грипна епидемия - при достигане на определен брой заболели и отсъстващи, който би нарушил учебния процес", каза още Фандъкова.
Сподели:
Пловдивската полицията разследва жестоко убийство на млад мъж в Съединение

Пловдивската полицията разследва жестоко убийство на млад мъж в Съединение

По първоначални данни след като жертвата е била убита, тялото е разфасовано. Трупът е престоял няколко дни в чувал и е открит снощи.

Радев: 5 вертолета и „Спартан“ са готови да гасят пожарите

Радев: 5 вертолета и „Спартан“ са готови да гасят пожарите

„Южна Европа е в пламъци, всичко около нас гори, а пожарите се разрастват. Въпреки рекордните температури и продължителното засушаване в момента в България нямаме опустошителни пожари."

Пет плажа по Южното Черноморие, които са особено опасни през август

Пет плажа по Южното Черноморие, които са особено опасни през август

Спасители предупреждават, че всички тези ивици първо имат дълбоко дъно, някъде имат подводни скали, имат и мостове, където се получава водовъртеж

Коментари (0)