Разговаряли са за енергийни проекти, но на сайта на президентството няма нито дума за тайнствената визита
Американската посланичка в Гърция Кимбърли Гилфойл е била на тайно посещение в България заедно с Руди Джулиани - личният адвокат на Донлад Тръмп, който демократите осъдиха, но Тръмп помилва. Срещата им е била президента Илияна Йотова.
За това става ясно от съобщение в Туитър на американския дипломат, която е публикувала и снимка.
"Имах удоволствието да пътувам до София, България тази седмица, придружена от моя приятел кмета Руди Джулиани, за да се срещнете с президентката Илиана Йотова, министърът на енергетиката Ива Петрова и други български лидери. Обсъдихме възможности за напредване на нашите споделени енергийни приоритети. Под лидерството на @POTUS Съединените щати работят с Гърция, България и други партньори в региона, за постигане на споделена визия за енергийна сигурност по Вертикалния газов коридор."
Кимбърли Гилфойл беше сгодена за Доналд Тръмп-младши, но след няколко години той заряза изгората си заради една манекенка, но останаха приятели. Кимбърли беше шеф на комитета по събиране на средства за президентската кампания на Доналд Тръмп, на конгресите на Републиканската партия винаги произнася пламенно слово в прослава на Тръмп и т.н., припомня журналистът Григор Лилов.
Любопитна подробност е на сайта на президентството няма нито дума за тази странна визита. Новината не бе коментирана и в медиите, нито от другите министри, които са имали срещи с американските гости.
Двамата американци са от най-доверените хора на Тръмп, най-близки приятели на фамилията.
Още от България
Мирчев: Заплахата от Иран е целенасочена, Стоянов се доверява на служби, които проспаха нападението над Украйна
"Провокативните заявки пред западни медии на анонимни правителствени източници не са новост в хибридния арсенал на Техеран"
Преди властта да закрие Комисията по досиетата: Първи данни от проверка на участниците в обществените поръчки
Проверени са 133 лица, други 184 лица не подлежат на проверка, тъй като към юли 1991 г., когато официално е отменен Указът за Държавна сигурност, те не са били пълнолетни и не е можело да бъдат вербувани
Иво Сиромахов: Това е тежко престъпление, г-н кмете
"Днес цялото това богатство е оставено без всякаква грижа. Оставено е да умре", пише той за парка „Врана“