11 Юни, 2026

В София стартира медийна среща на върха

снимка: архив Faktor.bg

Организатори на форума са Националните медии БНР и БНТ, които си е поставил стратегически цели, свързано с нивото на управление, устойчивост, обществена роля и обща позиция спрямо глобалните технологични платформи

Президентът Илияна Йотова ще участва в официалното откриване на Медийната среща на върха, организирана от Българското национално радио и Българската национална телевизия. Форумът е сред най-важните за Европейския съюз за радио и телевизия, съобщават организаторите от БНР.

Срещата ще се проведе за първи път в София - във форум "Джон Атанасов" ще се съберат ръководители на обществени медии и професионалисти в областта на радиото, телевизията и дигиталните медии от цяла Европа.

Събитието ще бъде официално открито днес в 14 часа от президента Илияна Йотова, генералните директори на БНР и на БНТ Милен Митев и Милена Милотинова, и от Жан Филип де Тендер, заместник-генерален директор на Европейския съюз за радио и телевизия.

Това е стратегически форум на високо управленско ниво, насочен към бъдещето на обществените медии – тяхната устойчивост, обществена роля, дигитална трансформация и обща позиция спрямо глобалните технологични платформи.

Две от водещите теми ще са ключовата роля на обществените медии в подготовката за кризи и предефинирането на значението на съдържанието "на живо".

Медийната среща на върха е и форум за дискусии и обмяна на опит по еволюцията на аудио-, визуалното и дигиталното медийно съдържание.

В ефира на БНР генералният директор на общественото радио Милен Митев подчерта, че трябва да се гарантира независимо финансиране, което да позволи стратегическото развитие на обществените медии.

"Системното недофинансиране нарушава плановете за развитие, а ние имаме нужда от такова, за да не изоставаме от темпото на останалите медии, на аудиторията и нейните променящи се навици. Една свободна и независима обществена медия е от полза за всички", коментира Митев.

Сподели:
Ремонт променя движението на трамвайни линии в София до средата на август

Ремонт променя движението на трамвайни линии в София до средата на август

Трамваите по линии 6, 7, 12 и 27 ще се движат по променени маршрути до 13 август

Шефът на Националната здравна каса подаде оставка: Това е правилното решение

Шефът на Националната здравна каса подаде оставка: Това е правилното решение

д-р Петко Стефановски аргументира решението си с липсата на политическа подкрепа и възможност да работи спокойно, без да причинява трусове в системата

Нов скок на автобусните билети скандализира пътници

Нов скок на автобусните билети скандализира пътници

Как превозвачите обясняват по-високите цени и защо настояват за компенсации?

Коментари (0)