По време на разговорите ще бъдат обсъдени мерките, свързани с сигурността на изборите по-малко от две седмици преди гласуването
Остават по-малко от две седмици преди предсрочните парламентарни избори. Предстои ключова среща в президентската институция. Президентът Илияна Йотова събира на „Дондуков” 2 всички отговорни за провеждането на вота.
На една маса ще седнат членове на Централната избирателна комисия, представители на служебния кабинет – в лицето на министъра на електронното управление Георги Шарков, външния министър Надежда Нейнски, заместник-министъра на вътрешните работи Иван Анчев, както и изпълнителният директор на „Информационно обслужване”.
Целта на срещата в такъв състав е отговорните институции да обсъдят как ще се гарантира честността и сигурността на изборите на 19 април.
Още от Улицата
Западна Европа отчете най-горещите юни и юли в историята
Според Службата за мониторинг на изменението на климата „Коперник“, Европа е континентът, затоплящ се най-скоростно в света, а първите два месеца на лятото са били белязани от последователни горещи вълни и изключително сухи условия
Днес е Световният ден на мързела - просто не правете нищо?
Датата 10 август започва да се отбелязва през 1984 година в град Итагуи (Itagüí), Колумбия
В Министерство на образованието продължават скандалните назначения от "прогресивната" власт
Поредният спорен избор е на шефа на „Студентски столове и общежития“ Драгомир Николов, за когото Европейската прокуратура разследва измама по ръководен от него проект през 2016-2022 г.