21 Февруари, 2026

Йотова скочи да брани президента: Радев не стана част от сглобката, макар че имаше такива оферти

Йотова скочи да брани президента: Радев не стана част от сглобката, макар че имаше такива оферти

снимка: БГНЕС

“Войната с президента продължава. Сглобката не може да му прости. От самото начало държавният глава не стана част от нея, макар че такива оферти имаше. Най-големият страх на сглобката е нова политическа алтернатива”, това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова пред журналисти, предаде БГНЕС.

“Първият сезон бе президент и войната в Украйна, вторият бе президент и Конституция, сега очевидно войната е за кожата на един президент”, смята вицепрезидентът.

Йотова уточни, че президентът е човек на честта и че спазва всички правила - и законови, и конституционни. “Може би затова и сглобката не може да му прости”, подчерта вицепрезидентът и допълни: “От началото на сглобката президентът не стана част от нея, макар че имаше такива оферти, той за нито една секунда не ратифицира незаконните им действия. Точно обратното - винаги се обръщаше към КС - това не се прощава”, категорична е Йотова.

Вицепрезидентът все пак подчерта нуждата от нова политическа алтернатива. “В думите му вчера аз разчетох, че той не каза, че самият той е тази алтернатива, и че самият той ще я направи. Всички в обществото виждаме, че има нужда от нещо ново”, заяви Йотова, след което коментира и реакцията на лидерите на част от управляващото мнозинство. “Техният най-голям страх е точно алтернативата. Колкото пъти на ден излязат навън и казват, че няма алтернатива, толкова пъти се мъчат да убедят себе си”, смята Илияна Йотова.

Тя припомни думите на държавния глава, който призова всеки, който има каквато и да е информация за нередности в управлението на институциите, то да я предостави. “Всеки, който има сигнал, за да няма нарушение и провокации, нека да се отнесат към подходящите органи”, призова и вицепрезидентът. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Затвориха пътя София – Самоков за цялата нощ: Срутила се е земна маса

Затвориха пътя София – Самоков за цялата нощ: Срутила се е земна маса

Пътят ще остане затворен тази нощ, за да бъде отстранена изцяло опасността от падане на камъни и срутване на още земна маса

Енергийният министър поиска от КЕВР ясен срок за проверка на високите сметки за ток

Енергийният министър поиска от КЕВР ясен срок за проверка на високите сметки за ток

Трайчо Трайков призова Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) да предостави пълна информация и конкретен график за приключване на проверките по жалбите за високите сметки

Затварят летище „Васил Левски“ за ремонт

Затварят летище „Васил Левски“ за ремонт

По време на затварянето няма планирани полети и то не е свързано по никакъв начин с присъствието на американските самолети у нас