28 Април, 2026

Юлия Тимошенко: Ще върна Крим и Донбас на Украйна, ако стана президент

Юлия Тимошенко: Ще върна Крим и Донбас на Украйна, ако стана президент

Юлия Тимошенко

Според някои социологически агенция тя има шанс да стане държавен глава

Юлия Тимошенко призна, че е невъзможно Крим да се върне в Украйна в близко бъдеще. Няколко дни преди президентските избори политикът предпочете да каже истината на избирателите, съобщава Каспаров.ру.

"За съжаление, ние няма да можем незабавно да се върнем в Крим. Но няма да позволим на никого да спекулира с твърдението, че Крим не е украински. И ние никога няма да позволим Крим да бъде отбелязан на нечии чужди карти като "нашата територия". Крим ще бъде върнат на Украйна."

Това заяви лидерът на партията "Баткивщина", в ефира на телевизионния канал ICTV снощи.  До много скоро решаването на "Кримската въпрос" бе едно от основните обещания на Тимошенко в предизборната й компания. Привличайки на своя страна част от електората на Украйна, тя гарантира, че след като стане президент, незабавно ще върне Донбас и Крим под контрола на Киев. В противен случай, тя обещава да се оттегли. Очевидно Тимошенко все пак е решила в навечерието на изборите да каже на хората истината, за да не бъде обвинена после в заблуда. 

Юлия Тимошенко има шанс да спечели. Според проучване на социалната група "Рейтинг" от 11 март бившият премиер е втория по популярност политика сред избирателите. На първо място е актьорът Владимир Зеленски, а на трета позиция е  настоящият президент Петро Порошенко. Ще отбележим, че според други анкети Порошенко и Тимошенко сменят местата си.

Президентските избори трябва да се проведат на 31 март, ако всичко е нормално и няма провокации.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Мелони: Приоритет в момента е да ограничим инфлацията

Мелони: Приоритет в момента е да ограничим инфлацията

„Без да се отклонявам от отговорностите си по въпросите на отбраната… в момента трябва да дам приоритет на случващото се в икономиката“, каза министър-председателят на Италия , като подчерта, че разходите за отбрана остават „абсолютен приоритет“

 Украйна порази тайна руска база с ракети "Искандер" в Крим

Украйна порази тайна руска база с ракети "Искандер" в Крим

Оттам ракетите биха могли да достигнат фронтовата линия, както и тилови градове на Украйна в рамките на минути

Лидерите на партиите в ПП-ДБ се срещат утре в опит да изгладят противоречията

Лидерите на партиите в ПП-ДБ се срещат утре в опит да изгладят противоречията

"Спорове винаги е имало, винаги ще има, но това са детайли, които избирателите в крайна сметка не ги интересуват"