Гостуването на довереника на Путин може да е още в понеделник, но датата не е официално потвърдена
енералният прокуор на Русия Юрий Чайка пристига на посещение на българския си колега Сотир Цацаров следващата седмица. Информацията е потвърдена пред "Дневник" от източници на прокуратурата. Визитата може да е още в понеделник, но официално съобщение от прокуратурата няма.
Гостуването на Юрий Чайка на българската прокуратура е в отговор на посещението на българския главен прокурор в Москва през лятото, като останаха много неизвестни около това какъв бе поводът и какво са си говорили двамата висши магистратите по време на тяхната среща, коментират осведомени.
Според добре информирани източници визитата Чайка у нас ще продължи три дни.
Юрий Чайка е сочен за безпрекословен довереник на Путин, който не предприема никакви стъпки без съгласуване с президента. Преди две години беше разобличен от Фонда за борба с корупцията на Алексей Навални в притежания на имущество от семейството му надхвърлящо многократно доходите.
Генералният прокурор обвини западни специални служби за филма на Навални, но на практика не опроверга разкритията. Тогава депутати от Думата се хвърлиха в защита на Чайка, докато Путин замълча. А наблюдатели изтълкуваха мълчанието на руския президент като разклащане на поста на Чайка, но прогнозите им не се сбъднаха, припомня изданието.
Още от България
Атанасов: След 2 пъти председател на ДСБ, давам шанс за ново лице и енергия
Това е традицията на западния свят – след два мандата трябва да се даде възможност за ново лице, нова енергия и нови предизвикателства, каза зам.-председателят на НС и бивш председател на ДСБ
2 катастрофирали коли затрудниха движението по пътя Варна - София край Търново
За преглед във великотърновската болница са откарани три деца, пътничка и водачът на единия автомобил
Евакуираха десетки заради пожар край Кошарица, огънят наближи къщи
Районът е бил силно задимен, което е наложило извеждането на живеещите в най-засегнатия участък