Президентът на Руската федерация Владимир Путин иска да получи „своето“ – иска да вземе не само Украйна, но и Беларус, Молдова, Литва, Латвия и Естония. Руският лидер иска и Словакия, Чехия и Полша да се оттеглят от НАТО.
Това предположение направи руско-американският историк, доктор на историческите науки Юрий Фелщински в интервю с Олеся Бацман, главен редактор на онлайн изданието „Гордън“.
Според него Путин иска Русия да възстанови влиянието си в Европа, което е имал някога СССР.
„Освен Украйна той иска да отнеме, да вземе „своето“ - това, което беше част от Съветския съюз и беше част от зоната на съветско влияние на ниво Варшавски договор... Путин иска да вземе Украйна, Молдова, Беларус, която са били владени преди, както и трите балтийски републики...", прогнозира анализаторът.
Юрий Фелщински не изключва вероятността руският президент де прибегне до използването на ядрено оръжие, което да бъде принесено в Беларус и от там да атакува Украйна, Полша и Литва.
Превод: Faktor.bg


Коментари (0)