Юрий Швец: Ако Украйна остави в ръцете на Русия част от завзетите територии, това ще бъде позор за САЩ и НАТО
Сега топката е в полето на Америка и нейните съюзници от Алианса
Представете си невъобразимото, че Украйна трябва да остави под контрола на Русия част от територията си, завзета след 24 февруари. Това ще бъде позор за САЩ и НАТО, след като заявиха пълната си подкрепа за Украйна.
Това коментира Юрий Швец, бивш служител на КГБ и състудент на Путин, който днес е един от най-големите критици на режима в Москва, цитиран от „Гордон“.
Това ще означава, да пият една студена вода и да спрат всички опити за конкуренция с Китай, казва още той.
Швец изтъква, че украинската дипломация и президентът Зеленски трябва да помнят, че самите американци разбират, че изходът от войната зависи изцяло от количеството и качеството на тяхната военна и финансова помощ, посочва още Швец.
Превод: faktor.bg
Още от Свят
Макрон обяви предоставяне на Украйна на изтребители Rafale и лицензии за производство на френски ракети
Освен това приветства решението на президента на САЩ Доналд Тръмп да даде разрешение на Украйна да произвежда ракети-прехващачи за системите Patriot.
Наки: Натискът върху Путин расте все по-силно
Олигарси, депутати, бойци, пропагандисти, представители на икономическия блок. Все по-често звучи една проста идея: „Ние не се справяме, време е да спрем.“
Съдът по правата на човека в Страсбург се заема с делото на Люпчо Георгиевски в Битоля
Като последен свидетел на защитата по делото по собствено желание се яви бившият премиер на Република Северна Македония Любчо Георгиевски