Поне още седем площадки в страната за отпадъци се очаква да бъдат проверени, каза министър-председателят Бойко Борисов в коментар по повод акцията и открития боклук в Плевен. Премиерът поздрави МВР, ДАНС и прокуратурата за общите действия, свързани със съхранението на боклука в Плевен.
По време на инспекция на участък от „Балкански поток“ в Плевенско Борисов уточни, че винаги е считал, че има персонална отговорност.
„Има хора, които получават заплата за своята работа и са оторизирани, като издадат един документ, той да е законосъобразен. Ако има хора, които са нарушили закона – това е борбата с корупцията, тя не е на приказки, който е прегрешил, има място, тук наблизо – и Белене, и на други места, където да завърши своята кариера“, каза премиерът.
„Считам, че МВР, ДАНС и прокурорите свършиха добра работа, и ще я свършат на други места сега“, добави Борисов.
Коментирайки съобщение на Регионалната инспекция по опазване на околната среда и водите, в което се казва, че няма нарушения, премиерът посочи:
„Сега, като тръгнат по тази заповед, ще стигнат до кой я е подписал, ще стигнат до високите етажи. Това е борба с корупцията“, каза премиерът и посочи, че винаги е бил безкомпромисен:
„Кой съм пожалил – най-свидните си хора в партията не пожалих“.
„Всеки, който си мисли, че може да си прави някаква далавера за сметка на държавата и здравето на хората, ще си получи своите санкции“, бе категоричен Борисов.
Премиерът отбеляза, че каквото е имало да се събере като доказателствен материал по случая с боклука в Плевен е събрано.
Фактор
По време на инспекция на участък от „Балкански поток“ в Плевенско Борисов уточни, че винаги е считал, че има персонална отговорност.
„Има хора, които получават заплата за своята работа и са оторизирани, като издадат един документ, той да е законосъобразен. Ако има хора, които са нарушили закона – това е борбата с корупцията, тя не е на приказки, който е прегрешил, има място, тук наблизо – и Белене, и на други места, където да завърши своята кариера“, каза премиерът.
„Считам, че МВР, ДАНС и прокурорите свършиха добра работа, и ще я свършат на други места сега“, добави Борисов.
Коментирайки съобщение на Регионалната инспекция по опазване на околната среда и водите, в което се казва, че няма нарушения, премиерът посочи:
„Сега, като тръгнат по тази заповед, ще стигнат до кой я е подписал, ще стигнат до високите етажи. Това е борба с корупцията“, каза премиерът и посочи, че винаги е бил безкомпромисен:
„Кой съм пожалил – най-свидните си хора в партията не пожалих“.
„Всеки, който си мисли, че може да си прави някаква далавера за сметка на държавата и здравето на хората, ще си получи своите санкции“, бе категоричен Борисов.
Премиерът отбеляза, че каквото е имало да се събере като доказателствен материал по случая с боклука в Плевен е събрано.
Още от България
2 Тежки ПТП-та с 5 жертви: "Тракия" е затворена в двете посоки
Движението се осъществява по обходен маршрут през пътен възел „Зимница“ - пътен възел „Петолъчката“ - Карнобат - Айтос - Бургас
Институтът по пътна безопасност изригна срещу Шишков: Министърът забърка невероятна каша
В нарочна позиция те коментира скандалното строителство в "Баба Алино", като изтъкват, че се правят опити да се прилагат двойни стандарти в позицията към незаконния град край Варна
Иван Шишков: Има политически чадър на ГЕРБ в "Баба Алино", но няма доказателства
От ПП поискаха изслушване на бившия шеф на ДАНС Деньо Денев, на настоящия председател на ДАНС Станчо Станев, както и на бившия шеф на ДАНС във Варна Кирил Димов, но управляващите отхвърлиха предложението