7 Април, 2026

​За пръв път жена ще оглави Скотланд ярд

​За пръв път жена ще оглави Скотланд ярд

Британското правителство обяви днес, че 56-годишната Кресида Дик ще е следващият комисар на Лондонската полиция. Тя ще е първата жена начело на Скотланд ярд в 188-годишната история на ведомството, съобщиха осведомителните агенции. Дик, която е била заместник-комисар на Скотланд ярд, а от 2015 г. работи за Форин офис, ще поеме новия си пост следващата седмица на мястото на оттеглящия се Бърнард Хоган-Хау. 

Под нейно подчинение ще бъдат 43 000 полицаи и друг персонал. Министърът на вътрешните работи г-жа Амбър Ръд заяви, че Дик има ясна визия за бъдещето на полицията на метрополията и разбиране за разнообразието на общностите, на които служи. 

Кресида Дик оглавяваше операцията по сигурността на Летните олимпийски игри в Лондон през 2012 г. и се ползва с уважението на мнозина висши офицери в Скотланд ярд. Но тя понесе критики заради командването на операцията след бомбените атентати в Лондон през 2005 г., когато невинен млад бразилец бе застрелян със седем куршума по грешка от полицаи, сметнали го за атентатор самоубиец, пише БТА.

Сподели:

Коментари (0)

Украинските сили са повредили най-малко 30% от петролните резервоари в Уст-Луга

Украинските сили са повредили най-малко 30% от петролните резервоари в Уст-Луга

Силите за отбрана са атакували най-малко 30% от резервоарите за съхранение на петрол в Уст-Луга

Здравословното състояние на Моджтаба Хаменей под въпрос: кой управлява Иран в момента?

Здравословното състояние на Моджтаба Хаменей под въпрос: кой управлява Иран в момента?

Противоречиви разузнавателни данни и липсата на публични изяви на Моджтаба Хаменей засилват съмненията за реалния контрол върху властта в Техеран, докато официалните власти категорично отричат твърденията

Руски дрон разби микробус в украинския Никопол: има загинали и много ранени

Руски дрон разби микробус в украинския Никопол: има загинали и много ранени

„Това не беше случаен удар. Това беше умишлен терор срещу цивилни. Срещу хора, които просто пътуваха да си вършат работата“