17 Август, 2026

Забраниха на жените в индийско село да ползват GSM-и, освен вкъщи

Забраниха на жените в индийско село да ползват GSM-и, освен вкъщи

От местната полиция се заканили да разследват съобщенията за забраната, защото тя е противоконституционна

Безизвестното индийското село Мадора може скоро и да се прочуе, след като съветът на старейшините наложи забрана местните жени да не ползват мобилни телефони, когато са извън домовете си.

В селището живеят предимно мюсюлмани, за които е известно, че предпочитат жените им да не бъдат обект на внимание от страна на други мъже, затова наложили и забраната, в опит да ограничи контактите на половинките си с другия пол.

Съветът на старейшините разпоредил жените, хванати да говорят по мобилен телефон извън дома си, да бъдат глобявани 21 000 рупии (325 долара) – сума, равна на няколкомесечен доход на селски стопанин, пише БГНЕС.

От местната полиция съобщиха, че ще разследват съобщенията за забраната, защото тя е противоконституционна.

Старейшините смятат, че чрез телефоните си много млади неомъжени жени биват склонявани да избягат с мъже и забраната ще ограничи контактите им с кандидат женихи.

Старейшините забраняват също на жените да носят джинси, но разпореждат и извършване на престъпления като убийствата за спасяване на честта. Те са срещу двойки, които се женят извън кастата или региона си.

Снимка: Thinkstock

Сподели:
Британският премиер Бърнам си е писал с измамник, представил се за човек на Тръмп - службите са на крак

Британският премиер Бърнам си е писал с измамник, представил се за човек на Тръмп - службите са на крак

Британското правителство определя случая като въпрос на националната сигурност

Шефът на ОДМВР-Пловдив твърди, че полицията е адекватна: Децата на Младежкия хълм не са искали да отнемат живот

Шефът на ОДМВР-Пловдив твърди, че полицията е адекватна: Децата на Младежкия хълм не са искали да отнемат живот

"На гърба на МВР се упражняват много "експерти", едни и същи хора, които "разбират" от всичко и са дежурни по телевизиите", коментира не без доза безочие  Васил Костадинов.

Нинова: Наистина ни управляват палячовци!

Нинова: Наистина ни управляват палячовци!

Днес министърът на отбраната Димитър Стоянов дойде в МС с тениска на "Кинтекс", после обработиха снимките

Коментари (0)