5 Март, 2026

Задържаха още служители на 5-то РУ в София, освен началника, в акция срещу наркомафията

Задържаха още служители на 5-то РУ в София, освен началника, в акция срещу наркомафията

Снимка: mvr.bg/sdvr

Пламен Максимов оглавява районното управление от 2022 г. Разследването е за организирана престъпна група, която е опъвала чадър върху разпространението на наркотици на територията на Пето районно - в районите „Оборище”, „Подуяне”, „Кремиковци” и кварталите.

На 12 декември задържаха началника на столичното Пето районно управление Пламен Максимов при акция на ГДБОП и "Вътрешна сигурност". Заедно с него са задържани и началника на сектор "Наркотици", както и още двама служители от този сектор на районното управление.

По време на акцията, насочена срещу наркомафията, са арестувани още 12 души, съобщи Нова. За тях се предполага, че са част от мрежа за разпространение на дрога, ръководена от мъж с прякор Стъкларя. Самият той също е сред задържаните.

Текат оперативни действия и претърсвания 

Разследването е за организирана престъпна група, която е опъвала чадър върху разпространението на наркотици на територията на Пето районно - в районите „Оборище”, „Подуяне”, „Кремиковци” и кварталите.

Пламен Максимов оглавява районното управление от 2022 г. Преди това е ръководил секторите "Улична престъпност" и "Автокражби" в СДВР.

Днес през целия ден МВР и СДВР запазиха мълчание по случая, но припомняме, че Максимов е назначен, когато служебен вътрешен министър е Иван Демерджиев. В позицията си той заяви, че назначенията по негово време са дело на тогавашния шеф на СДВР ст. ком. Калоян Милтенов, на който той е дал свобода да избира екипа си.

"Дадох свобода на тогавашния директор ст. комисар Калоян Милтенов да назначава екипи в районните управления, с които да може да работи. Всичките началници на районни управления, назначени по мое време, са назначени директно по предложения на тогавашния областен директор. Смятам, че е правилно ръководителите на структури да имат свобода да си избират екипи да работят с тях", каза бившият служебен министър на вътрешните работи в периода 2022 - 2023 година Иван Демерджиев.

Сподели:

Коментари (0)

Шефът на Националната полиция Захари Васков е отстранен, разкривал финансовите потоци към групата на Калушев

Шефът на Националната полиция Захари Васков е отстранен, разкривал финансовите потоци към групата на Калушев

Новото ръководство на МВР наложи без обяснения пълна тишина около кървавия инцидент на „Петрохан“ и Околчица

Счупена челюст и разбити надежди: Зъболекар води 3-годишна битка с "недосегаем" бивш полицай

Счупена челюст и разбити надежди: Зъболекар води 3-годишна битка с "недосегаем" бивш полицай

Цветан Иванов разказва за кошмара на пътя и за бившия служител на МВР, който се саморазправя с него заради "чуждо присъствие" в селото си

Висш йерарх на Вселенската патриаршия бе осъден във Финландия за измама със субсидии

Висш йерарх на Вселенската патриаршия бе осъден във Финландия за измама със субсидии

Когато има държава със здрава съдебна система - всеки може да бъде призован на подсъдимата скамейка