24 Февруари, 2026

Спецакция в Пловдив: Закопчаха 7 души, забъркани с наркотици

Спецакция в Пловдив: Закопчаха 7 души, забъркани с наркотици

На двама от тях са повдигнати обвинения и мярката им за задържане е удължена до 72 часа

Седем души са задържани при спецакция срещу наркоразпространението, реализирана от ОДМВР-Пловдив. Това съобщиха от пресцентъра на МВР.

При процесуално-следствените действия под наблюдението на Окръжна прокуратура – Пловдив са иззети над 73.5 грама метамфетамин на кристали, множество таблетки с психоактивно вещество, амфетамин, 2 електронни везни и мобилни телефони.

Специализираната полицейска операция за противодействие на разпространението и употребата на наркотици е проведена на 6 ноември от служители на отдел „Криминална полиция” и сектор „Специализирани полицейски сили” в Пловдив.

На Голямоконарско шосе в момент на сделка с наркотици са заловени трима мъже и четири жени, придвижвали се с два автомобила – „Ауди” и „Рейндж Ровър”.

При последвалите лични обиски и претърсвания в колите и на два частни адреса, разследващите са иззели над 73.5 грама метамфетамин на кристали, 4 стъклени лули и 2 електронни везни със следи от наркотичното вещество, 100 таблетки клонарекс, пакетче амфетамин и мобилни телефони.

По случая е образувано досъдебно производство по чл. 354а, ал.1 от НК, което се наблюдава от Окръжна прокуратура-Пловдив.

Седмината, на възраст между 21 и 45 години, са били задържани за срок до 24 часа по Закона за МВР. Впоследствие на двама от тях са повдигнати обвинения и мярката им за задържане е удължена до 72 часа.
Сподели:

Коментари (0)

Радев използва „Берлинер Правда“ – пропагандист на неофашистката АфД, за да поиска „да говорим с Русия“

Радев използва „Берлинер Правда“ – пропагандист на неофашистката АфД, за да поиска „да говорим с Русия“

Изданието е собственост на техномилионер, бивш доносник на ЩАЗИ, насаждащо носталгия по реалностите на ГДР и "антизападна германска" пропаганда

Никола Николов: Не чакайте честни избори, а политическа вакханалия

Никола Николов: Не чакайте честни избори, а политическа вакханалия

Новите областни управители в страната са предимно от ПП-ДБ, изтъква бившият шеф на пресцентъра на правителството на Росен Желязков

Бившият шеф на КГБ: Трябва да спрем Общия пазар да стане военно-политически инструмент на НАТО

Бившият шеф на КГБ: Трябва да спрем Общия пазар да стане военно-политически инструмент на НАТО

През 1972 г. КГБ подписва първото по рода си споразумение с друга репресивна машина в лицето на българската Държавна сигурност