11 Юни, 2026

Задържаха двама данъчни с подкуп, Спецов бесен

Задържаха двама данъчни с подкуп, Спецов бесен
Румен Спецов

Педопустимо сред нас да има хора, които с действията си петнят институцията, категоричен е шефът на НАП

Служителите на НАП, задържани от полицията за подкуп, са сериозен удар по имиджа на институцията и по доброто име на 8000 колеги, работещи честно и добросъвестно в приходната агенция. Това заяви изпълнителният директор на НАП Румен Спецов по повод ареста на двама инспектори в сектор "Проверки" в Кърджали.

Те бяха задържани за корупционно престъпление, като до момента от прокуратурата не са им повдигнали обвинения.

"Ще окажем пълно съдействие на МВР и прокуратурата за изясняване на случая. Спрямо служителите ще бъде наложена най-строгата санкция, предвидена в Закона за държавния служител, защото е недопустимо сред нас да има хора, които с действията си петнят труда и хвърлят сянка на съмнение върху честността и коректността на 8000 души, работещи в НАП", заяви още Спецов, цитиран от "Фокус".

Той беше категоричен, че ръководството на приходната агенция е безкомпромисно към всяка проява на корупция, натиск и опит да се руши доверието на обществото в институцията.
Сподели:
Ресорната комисия в НС иска от ДАНС цялата информация за корпорация КУБ - "достатъчна е за арести"

Ресорната комисия в НС иска от ДАНС цялата информация за корпорация КУБ - "достатъчна е за арести"

По думите на Румен Миланов, не може да се твърди, че КУБ може да застраши националната ни сигурност

Харалан Александров: Българите не харесват предателите, ще се ядосат на Радев, ако...

Харалан Александров: Българите не харесват предателите, ще се ядосат на Радев, ако...

В интервю за Nova News той посочи три основни проблема пред управлението. На първо място той постави възстановяването на реда и законността

Йотова назначи Николай Неновски за член на УС на БНБ - преподавал е в Русия, Франция, Китай

Йотова назначи Николай Неновски за член на УС на БНБ - преподавал е в Русия, Франция, Китай

В периода 1996–2008 г. работи в Българската народна банка, като заема експертни и ръководни позиции в аналитичните звена, а от 2002 до 2008 г. е член на Управителния съвет на БНБ

Коментари (0)