2 Юли, 2026

Задържаха голяма група мигранти край София

Задържаха голяма група мигранти край София

Голяма група нелегални мигранти са задържани от полицията близо до софийското село Герман. По информация на БНР, заловените над 40 души са от Сирия и Афганистан.

Първоначално са открити около 35 мигранти от Сирия. Те са били в гора до село Герман, близо до бивше военно поделение в района. По късно при претърсване на района с кучета  са намерени още няколко нелегални мигранти . Те са от Афганистан.

Към момента не е ясно откъде хората са влезли на територията на България и как са стигнали до София. По случая е образувано и досъдебно производство. Водят се разпити със заловените мигранти. След приключване на следствените действие вероятно чуждите граждани ще бъдат настанени в някое от общежитията за бежанци у нас. 
Сподели:
GPS-и проследяват първите излюпени малки на завърналия се в България черен лешояд

GPS-и проследяват първите излюпени малки на завърналия се в България черен лешояд

Предавателите са леки и напълно безопасни за птиците. Те ще позволят на специалистите да проследяват в реално време първите полети на черните лешоядчета, техните придвижвания, местата за хранене и предизвикателствата, с които се сблъскват в дивата природа

Служители на НДК с отворено писмо до институциите

Служители на НДК с отворено писмо до институциите

В него те поставят редица проблеми, свързани със статута, управлението и финансовото състояние на дружеството, и настояват за обществено обсъждане за неговото бъдеще

WSJ: Русия отслабва - придобива ли Турция нови възможности на Балканите?

WSJ: Русия отслабва - придобива ли Турция нови възможности на Балканите?

Най-същественият фактор е отслабването на руското влияние в Черно море и прилежащия регион. На този фон Турция би могла да разшири икономическото и политическото си присъствие на Балканите и в Близкия изток.

Коментари (0)