25 Февруари, 2026

Задържаха петима телефонни измамници, задигнали 116 000 лв. от мъж в София

Задържаха петима телефонни измамници, задигнали 116 000 лв. от мъж в София

Възрастният човек изтеглил спестяванията си от продаден апартамент, навил банкнотите на пачки и ги хвърлил в кашон до кофа

Петима мъже са задържани за серия телефонни измами, съобщиха от МВР. Групата е участвала и в телефонната измама през октомври, когато бяха задигнати 116 000 лв. от възрастен мъж в София.

Операцията е проведена от служители на ГД „Национална полиция", СДВР и областните дирекции във Велико Търново и София. За трима от задържаните П. Н. /35 г./, Н. Н. /40 г./ и П. Х. /34 г./, има данни, че са фактическите извършители на измамите, другите двама - С. Н. /47 г./ - контролиращ куриерите, а Г. Г. /49 г./ - куриер.

Задържането на измамниците е станало непосредствено след като на 9 ноември измамили по телефона възрастна жена от с. Владо Тричков, област София. Трима са заловени край с. Джулюница, до Горна Оряховица, а Г. Г. - в района на болница „Александровска" в столицата, в момент на вземане на сумата от 2700 лева, оставени от жертвата до кош за боклук.

При последвалите действия по разследването, в жилището и автомобила на Г. Г. са открити доказателства, сочещи че той е отговорен и за телефонна измама, извършена през месец октомври в София. Тогава бяха задигнати 116 000 лева от 73-годишен мъж.

Измамниците се представили за мними полицаи и накарали мъжа да занесе всичките си пари на безопасно място. Възрастният човек събрал парите, които имал в дома си, включително и бижута, изтеглил спестяванията си от продаден апартамент, след което навил банкнотите на пачки и ги сложил в голям плик, който хвърлил в кашон до кофа край Евангелистката църква.

Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата

Сподели:

Коментари (0)

Съдът поряза мераците на Кошлуков да остане шеф на БНТ

Съдът поряза мераците на Кошлуков да остане шеф на БНТ

Все още не са известни мотивите да бъде отхвърлено искането му да бъде спряно назначението на новия шеф на националната телевизия

Янкулов влезе във ВСС, но част от колегията се оказа в отпуск

Янкулов влезе във ВСС, но част от колегията се оказа в отпуск

Служебният правосъден министър предупреди магистратите, че винаги, когато може, ще присъства на заседанията на ВСС

Прокуратурата поиска помощ от Европол и САЩ по разследването на случая „Петрохан”

Прокуратурата поиска помощ от Европол и САЩ по разследването на случая „Петрохан”

Искането до американската партньорска служба е свързано с нуждата от експертна помощ за установяване цялата информация, която е възможно да има в иззетите устройства, като телефони и компютри