16 Януари, 2026

Задържаха Карлес Пучдемон в Германия

Задържаха Карлес Пучдемон в Германия

Карлес Пучдемон

В последните дни Пучдемон беше във Финландия. Той обаче е напуснал страната в посока Белгия

Бившият каталунски премиер Карлес Пучдемон е бил задържан в Германия, съобщи Ройтерс, позовавайки се на адвоката му. 

В последните дни Пучдемон беше във Финландия, където бе поканен на срещи в парламента и изнесе беседа в Хелзинкския университет. Той обаче е напуснал страната в посока Белгия, където живее в изгнание, съобщи вчера финландският депутат Мико Кярня – един от организаторите на посещението му. Това се случи след като Испания издаде международна заповед за арест на шестима каталуснки лидери, включително Пучдемон, а финландската полиция съобщи, че ще задържи бившия регионален премиер. Към онзи момент обаче местонахождението му беше неизвестно. 

Пучдемон и други регионални политици са обвинени в подстрекателство към бунт. Политикът избяга в Белгия в края на октомври.
Сподели:

Коментари (0)

ISW: На Путин не му стига само Украйна, иска разпад на НАТО

ISW: На Путин не му стига само Украйна, иска разпад на НАТО

В края на 2021 г. Москва отправи ултимативни искания към Алианса, включително настояване Алианс да се върне към границите си от 1997 г. - претенция, която надхвърля всички инициативи за мир

На среща в Белия дом Мачадо предаде на Тръмп Нобеловата си награда за мир

На среща в Белия дом Мачадо предаде на Тръмп Нобеловата си награда за мир

"Народът на Боливариан връща на наследника на Вашингтон медала, медала за Нобелова награда за мир, в знак на признание за неговата уникална отдаденост на нашата свобода“, с тези думи венецуелската опозиционерка предава наградата си

Лондон каза категорично „НЕ“ на опитите на Париж и Рим да седнат на една маса за преговори с Путин

Лондон каза категорично „НЕ“ на опитите на Париж и Рим да седнат на една маса за преговори с Путин

Докато Макрон и Мелони търсят дипломатически изход, Даунинг стрийт остава непоколебим в подкрепата си за Киев.