13 Август, 2026

Бизнесменът от Добревци убит от сина си заради извънбрачна връзка

Бизнесменът от Добревци убит от сина си заради извънбрачна връзка

23-годишният Виктор Иванов умишлено е умъртвил баща си, като го е застрелял в главата със законно притежавана ловна пушка

Синът на убития производител на ябланска халва Иван Христов е задържан за 72 часа в понеделник вечерта, съобщиха от Окръжна прокуратура-Ловеч. 23-годишният Виктор Иванов е привлечен като обвиняем за това, че на 25 февруари умишлено е умъртвил баща си като го е застрелял в главата със законно притежаваната си ловна пушка. Оръжието е намерено и иззето. Тялото на собственика на най-голямата фирма за локум и ябланска халва "Богати" Иван Христов, на 47 г., бе открито от по-големия му брат в къщата му в с. Добревци в неделя след обед.

Според хора от селото, бизнесменът имал извънбрачна връзка, която не криел от семейството си. Наскоро дори се изнесъл да живее в къща, съседна на обитаваната от съпругата, сина и 12-годишната му дъщеря. Всъщност там и бил убит.

Добревчани изказаха предположение, че заради другата жена между бащата и сина е възникнала разправия. Вероятно Виктор е кипнал и е насочил оръжието към родителя си. След изстрела с бренекето лицето му почти било отнесено, разкриха полицаи.

Окръжна прокуратура-Ловеч ще внесе искане в съда за вземане на постоянна мярка за неотклонение "Задържане под стража" на Виктор след изтичане на първоначалните 72 часа.

За умишлено убийство Законът предвижда наказание от 15 до 20 години лишаване от свобода, доживотен затвор и доживотна присъда без право на замяна.
Сподели:
 Наказаният бивш европейски прокурор Теодора Георгиева иска да се върне като съдия в  София

Наказаният бивш европейски прокурор Теодора Георгиева иска да се върне като съдия в София

Тя е депозирала искането си на основание чл. 195, ал. 4 от Закона за съдебната власт

Съдът в Пловдив остави в ареста момичетата, участвали в убийството на Георги Кузев

Съдът в Пловдив остави в ареста момичетата, участвали в убийството на Георги Кузев

Прокуратурата е представила пред съда и нови доказателства по делото

Любовна драма в Калабрия! Застреляха с два куршума в гърдите 22-годишен българин

Любовна драма в Калабрия! Застреляха с два куршума в гърдите 22-годишен българин

Сергей е живеел от дълго време в град Кутро и е бил добре познат сред местните жители. Работел е като сервитьор.

Коментари (0)