17 Февруари, 2026

Задържаха за 72 часа 18-годишния водач от жестоката катастрофа на бул. "Сливница"

Задържаха за 72 часа 18-годишния водач от жестоката катастрофа на бул. "Сливница"

Софийска градска прокуратура (СГП) привлече като обвиняем 18-годишния А. А. и го задържа за срок до 72 часа във връзка с пътнотранспортно произшествие, в резултат на което е причинена смъртта на 22-годишния Я. С. и 24-годишната А. М., съобщиха от прокуратурата.

Досъдебното производство по случая е образувано на 08.05.2023 г. в условията на неотложност и се води в Сектор „Разследване на транспортни престъпления“ към Отдел „Разследване“ при СДВР под ръководството и надзора на СГП.

В началния етап на разследването са събрани доказателства, които наблюдаващият прокурор е оценил като достатъчни, за да се направи обоснован извод, че на 08.05.2023 г. около 00:15 ч. в гр. София при управление на лек автомобил по бул. „Сливница“ с посока на движение от ул. „Мелник“ към бул. „Константин Величков“ и в района на кръстовището с ул. „Русе“, А. А. е нарушил правилата за движението по пътищата, като, движейки се с несъобразена скорост, не пропуснал пресичащите по обозначена пешеходна пътека Я. С. и А. М., и е реализирал пътнотранспортно произшествие, в резултат на което по непредпазливост причинил смъртта на двамата пешеходци.

А. А. е привлечен като обвиняем за престъпление по чл. 343, ал. 3, б. „б“, пр. 1 във вр. с ал. 1, б. „в“, пр. 1 във вр. с чл. 342, ал. 1, пр. 3 от НК.

С постановление на наблюдаващия прокурор обвиняемият е задържан с мярка за процесуална принуда за срок до 72 часа.

Предстои СГП да внесе искане в Софийски градски съд за вземане спрямо обвиняемия на мярка за неотклонение задържане под стража.

Разследването по случая продължава с разпити на свидетели, извършване на необходимите експертизи, както и на други действия по разследването за изясняване на всички обстоятелства по случая в съответствие с изискванията на закона. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Държавни институции осъдени да платят на Баневи 24 мил. лева за незаконно отнета собственост

Държавни институции осъдени да платят на Баневи 24 мил. лева за незаконно отнета собственост

Решението представлява тежък финансов удар за бюджета на държавата, който в крайна сметка ще бъде покрит от данъкоплатците

Случаят "Сияна": Загубиха фотоалбум с доказателства, гледат мярката на обвиняемия

Случаят "Сияна": Загубиха фотоалбум с доказателства, гледат мярката на обвиняемия

По време на заседанието по делото вчера напрежение предизвика оставена следа от лек автомобил, която не е била забелязана в първия оглед

Бивш шеф на ДАНС: Публичен отговор дали в "Петрохан"  са действали   секретни сътрудници не може да бъде даван

Бивш шеф на ДАНС: Публичен отговор дали в "Петрохан" са действали секретни сътрудници не може да бъде даван

Цветлин Йовчев допълни, че при наличие на съмнения проверка може да бъде извършена чрез прокуратурата или чрез парламентарната комисия за контрол над службите, допълни, че при наличие на съмнения проверка може да бъде извършена чрез прокуратурата или чрез парламентарната комисия за контрол над службите, допълни, че при наличие на съмнения проверка може да бъде извършена чрез прокуратурата или чрез парламентарната комисия за контрол над службите,