10 Февруари, 2026

Заев: Договорът с България ще се подпише на три езика - английски, македонски и български

Заев: Договорът с България ще се подпише на три езика - английски, македонски и български

Документът ще бъде подписан и на нашия официален македонски език и под него ще стои подписът на българския премиер

Договорът за добросъседство с България ще бъде подписан на три езика - на английски, македонски и и български, заяви македонският премиер Зоран Заев, цитиран от агенция МИА.

Ако бъде договорен, документът ще бъде подписан и на нашия официален македонски език и под него ще стои подписът на българския премиер", коментира Заев.

В последните два дни македонският премиер беше на официално посещение у нас. След срещата му с премиера Бойко Борисов стана ясно, че договорът за добросъседство между двете страни ще бъде официално подписан на 2-ри август в Скопие. Тогава Бойко Борисов ще гостува там за честването на Илинденско-Преображенско въстание.

Сподели:

Коментари (0)

Радостин Василев за скандала при Йотова: Не желая да слушам представител на „червените кхмери

Радостин Василев за скандала при Йотова: Не желая да слушам представител на „червените кхмери

„Не я приемам за човек, който ще се бори с мафията. Не виждам принципи в това, че ходи да зарязва лозя с Кирил Добрев – представителят на Делян Пеевски в БСП и неин ликвидатор“, каза още лидерът на МЕЧ.

Хижа над Кладница с флага на "Вагнер" -  клетка за терористична дейност?

Хижа над Кладница с флага на "Вагнер" - клетка за терористична дейност?

От БОЕЦ са подали сигнал до МВР, във Фейсбук е публикувано видео

Европарламентът прие предпазни клаузи в търговското споразумение с Меркосур

Европарламентът прие предпазни клаузи в търговското споразумение с Меркосур

Предвижда се ускорено въвеждане на временни защитни мерки при чувствителни продукти, разширява се списъкът на чувствителните продукти - включват се яйца и яйчни продукти, както и цитрусови плодове