8 Юли, 2026

Заев спряга вътрешния си министър за премиер в техническото правителство на страната

Заев спряга вътрешния си министър за премиер в техническото правителство на страната
Зоран Заев

Министър-председателят на Северна Македония и лидер на управляващия СДСМ Зоран Заев обяви, че вътрешният министър и партиен подпредседател Оливер Спасовски ще бъде премиер в техническото правителство, разкрива електронното издание на скопския „Фокус“, като се позовава на партийни източници.

Съгласно представената информация, в рамките на деня трябва да се проведе нова среща на партийното ръководство на социалдемократите, на което решението да бъде потвърдено, след което се очаква да бъде представено за обсъждане в Централния съвет на партията.
Неофициално, освен името на Спасовски, в разговорите се споменава и това на министъра на труда и социалните въпроси Мила Царовска. Тя трябва да се оттегли от министерския пост в съответствие с правилата, които станаха част от Изборния кодекс.

Високопоставен партиен и правителствен служител информира, че името на бившия директор на тайната полиция Зоран Верушевски, който ръководи комисията по сигурността на СДСМ, е в списъка на потенциалните кандидати за премиерския пост в техническото правителство, което трябва да организира предсрочните парламентарни избори в Северна Македония. Те трябва да се проведат на 12 април.
Сподели:
ЕП удари по проруската ос: започва проверка на путинското семейство, в която членува и „Възраждане“

ЕП удари по проруската ос: започва проверка на путинското семейство, в която членува и „Възраждане“

Проверката ще установи дали ЕСН действително защитава принципите на демокрацията, върховенството на закона и правата на човека – задължителни условия за всяка европейска политическа партия.

Линдзи Греъм: Украйна надмина всички очаквания – сега е моментът Путин да бъде принуден към мир

Линдзи Греъм: Украйна надмина всички очаквания – сега е моментът Путин да бъде принуден към мир

Сенаторът подчерта, че именно това лято е най-подходящият момент да бъде оказан максимален икономически и политически натиск върху Кремъл

Най-голямата руска петролна рафинерия спря работа след украинска атака

Най-голямата руска петролна рафинерия спря работа след украинска атака

Омският НПЗ се намира дълбоко в Сибир. Това е една от най-далекобойните украински атаки от началото на пълномащабната война

Коментари (0)