9 Януари, 2026

Зафиров: Националният съвет изключи Нинова с категорично мнозинство

Зафиров: Националният съвет изключи Нинова с категорично мнозинство

Атанас Зафиров

Предстои коалиционно споразумение с 20 политически субекта

Изпълняващият функциите председател на БСП Атанас Зафиров даде брифинг заедно със заместник-председателите на партията.

"Смятаме, че с решенията, които Националният съвет на БСП взе, част от тези решения (на възникналите проблеми - б.р.) ще бъдат намерени", посочи Зафиров.

"Освен организационни въпроси, много важно беше днес да потвърдим графика, по който вървим и информирам българските медии, че във вторник предстои подписване на коалиционно споразумение между 20 политически субекта ляво-център, като продължаваме разговорите с част от партиите за уточняване на детайли във връзка със съвместното явяване на избори." - заяви Зафиров, цитиран от Дарик.

"Националният съвет с категорично мнозинство, включително с прегласуване потвърди предложението на изпълнителното бюро за изключване на Корнелия Нинова, Георги Свиленски, Иван Ченчев и Крум Дончев. Всички предложения бяха гласувани поотделно." - поясни той. 

Сподели:

Коментари (0)

Нещо се мъти в БСП: Иван Таков настоява за спешен конгрес

Нещо се мъти в БСП: Иван Таков настоява за спешен конгрес

По думите на столичния лидер "партията е напът да се превърне в политически аутсайдер"

Обилен сняг: Затварят пътищата към Витоша тази събота и неделя

Обилен сняг: Затварят пътищата към Витоша тази събота и неделя

Градският столичен транспорт ще се движи по установеното разписание. Има готовност за пускане на допълнителни линии при необходимост и по-голям брой туристи.

Ваксината срещу варицела става задължителна в България

Ваксината срещу варицела става задължителна в България

Не подлежат на имунизация с втора доза ваксина децата, при които в периода след поставяне на първата възникне заболяване от варицела и за това има медицинска документация или лабораторни данни