26 Август, 2026

Зафиров поема съветите за гражданското общество и за хората с увреждания към МС

Атанас Зафиров, снимка: архив

Правителството ревизира решението си от миналата седмица, съгласно което съветът за гражданското общество беше поверен на Гроздан Караджов

Вицепремиерът Атанас Зафиров е определен и за председател на Националния съвет за хората с увреждания, предаде БНР.
Негови заместници ще са министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов и министърът на здравеопазването Силви Кирилов.

В работата на Съвета участват и представители на неправителствени организации на и за хора с увреждания, обявени за представителни на национално ниво.

Зафиров застава начело и на Националния съвет за развитие на гражданското общество, след като правителството ревизира свое решение от миналата седмица, съгласно което този пост беше поверен на вицепремиера Гроздан Караджов. 

 

Сподели:
Депутатите извънредно заседават днес, какво предстои тази седмица

Депутатите извънредно заседават днес, какво предстои тази седмица

Първа точка е първото гласуване на два законопроекта за промени в Закона за оръжията, боеприпасите, взривните вещества и пиротехническите изделия

Времето рязко се променя - лятна буря връхлита страната

Времето рязко се променя - лятна буря връхлита страната

Жълт код за интензивни валежи и гръмотевици в 7 области в страната

Откриха издирвания дрон в морето край Царево - разузнавателен е

Откриха издирвания дрон в морето край Царево - разузнавателен е

„За първи път виждам толкова запазен дрон – с корпус, не беше на части, както обикновено се откриват“

Коментари (0)